Ректор УКУ – лауреат премії Міжнародної фундації Тетяни й Омеляна Антоновичів
Наукову й суспільну діяльність ректора УКУ о. д-ра Бориса Ґудзяка вкотре визнала громадськість. 19 травня йому було вручено премію Міжнародної фундації Тетяни й Омеляна Антоновичів за вдале поєднання справ віри й науки власним досвідом та, особливо, за рідкісні успіхи у творенні й розбудові наукових і навчальних інституцій.
Як зазначила на урочистому вечорі д-р Марта Богачевська-Хом’як, у минулому – також лауреатка премії Фундації, цю нагороду отримати нелегко. Науковців та літераторів багато, й серед них немало є і працьовитих, і талановитих. Приймаючи своє рішення, журі розглядає різні аспекти праці й публікацій можливих кандидатів.
“Роздумуючи над тим, чому саме о. д-р Ґудзяк отримує цю нагороду, маємо знову нагоду замислитися над співвідношенням науки й суспільства, над відповідальністю науковця щодо вибору масштабу його діяльності, – сказала д-р Богачевська-Хом’як. – Самої сухої науки не вистачає для повноцінної праці науковця. Навіть найбільш одухотворена наука не може жити, віддалена від світу. Отець Борис Ґудзяк – це людина, яка розуміє історичність сучасності, але водночас він не є обмежений нею. Його поняття науки не статичне, воно повнокровно живе, не замикаючись лише у своїй галузі. Така наука живить інших своєю відвагою, розумом і вірою. Настає пора, коли ця людина виходить за межі свого оточення і будує не тільки науку, а й достойний дім для неї і працює над тим, щоб не було розриву між порядністю і вірою, наукою і справжньою історією”.
Міжнародну фундацію Тетяни й Омеляна Антоновичів було створено 1980 року в США. Основним завданням фундації є сприяння розвиткові української культури, зокрема, літератури, історії, мистецтва, гуманітарних наук у двох напрямках – присудження щорічних літературної та наукової премій та надання стипендій і грошових дотацій для здійснення окремих українознавчих проектів.
Найбільшими благодійницькими проектами Фундації в Україні були відродження Львівської наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника, ремонт бібліотеки НУ “Києво-Могилянська академія”, будівництво музею “Бойківщина” на Івано-Франківщині тощо. Лауреатами премії Фундації свого часу стали Василь Барка, Василь Стус, Орест Субтельний, Емма Андієвська, Ліна Костенко, Іван Дзюба, Збігнев Бжезінський та інші.