Роберт Брінклі: Український католицький університет і Україна
Звернення Роберта Брінклі, кавалера ордену Святих Михайла і Георгія, сенатора УКУ, посла Великобританії в Україні 2002-2006
Україна заполонила мої думки і молитви. Наприкінці листопада разом з іншими сенаторами я був у Римі для відзначення 50-річчя з дня заснування Українського Католицького Університету. І вже там ми пильно стежили за новинами з України про масові протестні акції, які щойно зачиналися.
Нараз наверталися спогади про Помаранчеву революцію, свідком якої я був у Києві. Серце моє з людьми на вулицях Києва та інших міст України, котрі прагнуть європейського майбутнього. Мене шокували напади на невинних протестувальників. Всі мої надії тепер на мирне розв’язання кризи.
Для надії достеменно існують підстави. Сотні тисяч українців своєю мужністю і наполегливістю продемонстрували прихильність ідеї сучасного європейського суспільства. Європейський союз дав зрозуміти, що для України двері залишились відчиненими для підписання Угоди про асоціацію, яка була темою ретельних перемовин протягом декількох років.
Вражаюче й те, що всі три колишні Президенти України зібралися разом, щоб звернутись із гучною заявою. У ній виголошуються критичні зауваги до уряду України стосовно неналежної підготовки до укладення договору у Вільнюсі і відхилення від євроінтеграційного курсу, закріпленого в законі; висловлюється солідарність з мирними громадянськими діями сотень тисяч молодих українців; засуджується надмірне застосування сили проти мирних демонстрантів; міститься сподівання щодо покарання відповідальних осіб, і заклик до діалогу з громадянським суспільством за круглим столом.
Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, баронесса Кетрін Ештон, нині в Києві теж намагається посприяти налагодженню діалогу і мирному врегулюванню конфлікту.
Європейський союз заснований на принципах демократії, прав людини і верховенства закону. Це цінності, яких прагнуть так багато українців. Але, як сер Вінстон Черчілль влучно зауважив: “Усі розуміємо, що демократія не претендує на визначення досконалої чи найвиваженішої моделі. Слушно зауважено, що демократія – найгірша форма правління, окрім, звичайно, всіх решти форм, котрі коли-небудь випробовувались “.
Майбутнє України в руках її народу. І громада має вже зараз готуватись до президентських виборів, аби забезпечити об’єднання опозиції навколо кандидата, який зможе заручитися підтримкою усієї України; підготувати таку кількість спостерігачів за виборчою кампанією і ходом голосування, яка зможе відвернути чи виявити будь-які фальсифікації.
Оце частина місії Українського Католицького Університету – виховувати провідників суспільства і фахівців для служби в Україні та на міжнародному рівні задля слави Божої, в ім’я загального блага і людської гідності. І це переповняє мене гордістю за те, що представляю сенат цього унікального вузу.