Сенат підтримав створення двох нових факультетів в УКУ
5-6 лютого відбулося засідання Сенату УКУ, на якому було розглянуто ряд питань, які стосуються поточної діяльності і стратегічного розвитку Університету.
Вперше участь у засіданні взяв новий Сенатор УКУ Євгеній Уткін, український підприємець, меценат і громадський діяч, Президент і голова ради директорів КM Core.
Сенат заслухав і схвалив звіт про поточний стан впровадження Стратегії УКУ 2020. Сенатори висловили готовність активно брати участь у зустрічах sз працівниками і студентами УКУ, щоб ділитися з ними як професійними порадами, так і життєвим досвідом. Вони підкреслили важливість всебічної формації кадрового резерву Університету для належного здійснення місії УКУ в майбутньому.
Сенат підтримав створення в УКУ двох нових факультетів – прикладних наук і суспільних комунікацій. Сенатори доручили ректорату Університету і командам програми з комп’ютерних наук та Школи журналістики розробити пропозиції щодо академічного розвитку факультетів на найближчий період.
Факультет прикладних наук, який постане на основі програми з комп’ютерних наук, вже з вересня 2016 року запропонує англомовну магістерську програму з комп’ютерних наук зі спеціалізацією у Data Science. Цільовою аудиторією будть працівники ІТ компаній, що досягнули певного рівня компетенцій, готові професійно зростати і потребують нових знань. У 2017 році з’явиться бакалаврська програма з прикладної/бізнес-економіки з суттєвою компонентою ІТ освіти. Випускники цієї програми матимуть ґрунтовні знання з економіки та математичних методів, практичні знання з ведення бізнесу та добру основу в програмуванні для побудови прикладних розрахункових моделей у сфері бізнесу та економіки. Для забезпечення підготовки цих програмам буде створено дві нові кафедри – прикладної математики і статистики та прикладної економіки і бізнесу, що разом з існуючою кафедрою комп’ютерних наук та інформаційних технологій стануть базою нового факультету.
Факультет суспільних комунікацій постане на базі існуючих магістерських програм з журналістики і медіакомунікацій, але вийде за межі медіаосвіти – запропонує ряд міждисциплінарних проектів спільно з іншими академічними підрозділами УКУ. У планах факультету – розвиток нових освітніх напрямів із релігійних і політичних комунікацій, журналістики даних, медіаменеджменту, режисерської майстерності. Повинні з’явитися студентські «повільні медія» (онлайн-радіо, студія документального фільму та «німого» телебачення, онлайн-портал репортажистики). Науково-дослідницький напрям буде представлено докторською програмою з медіакомунікацій, центром досліджень історії преси української діаспори, лабораторією візуальних комунікацій і центром документалістики історії підпілля УГКЦ. На всіх програмах студенти факультету зможуть не лише здобути знання і розуміння головних трендів глобального світу і своєї професії, освоїти професійні інструменти та сучасні технології, а й перейнятися цінностями чесності й відповідальності.
Сенат заслухав пропозиції ректорату щодо створення Київського центру УКУ і найближчих планів діяльності в Києві. З приємністю було відзначено, що декілька відділів УКУ вже перебувають на низькому старті і чекають на завершення реконструкції і ремонту нового приміщення Київського центру, щоб розпочати активну діяльність. На думку Сенаторів, реалізацію цих планів треба розпочинати чим швидше і висловили готовність надати в розпорядження Університету свої приміщення під наші заходи в Києві.
Сенат висловив визнання будівельній команді УКУ, яка у 2015 році не тільки зуміла виконати завдання, пов’язані зі зведенням церкви Софії Премудрості Божої і Центру митрополита Андрея Шептицького на території нового університетського містечка УКУ, а й реалізувала цілий ряд інших важливих проектів. Проведено реставрацію головного корпусу на вул. Свєнціцького, де було встановлено нову котельню і систему опалення, відбулася заміна всіх вікон, оновлено фасад і проведено інші комплексні роботи для підвищення енергоощадливості будинку. Завершено роботи в цокольному поверсі академічного корпусу на вул. Козельницькій і проведено капітальний ремонт приміщень в гуртожитку на вул. Червоної Калини. Здійснюються активні роботи по реконструкції приміщень в цоколі головного корпусу на вул. Свєнціцького і відбувають підготовчі роботи для ремонту приміщень Реабілітаційного центру УКУ на вул. Чупринки. Оголошено конкурс на вибір проектувальника будівництва другої черги Колегіуму УКУ на вул. Козельницькій.
Сенат затвердив звіт про виконання бюджету за 2015 рік і схвалив операційний бюджет УКУ на 2016 рік. В рамках розгляду бюджету Сенатори обговорили чинну компенсаційну політику в УКУ і, зокрема, шляхи заохочення професійного розвитку академічних працівників. Сенат затвердив пропозицію ректорату щодо зростання операційного бюджету на 2016 рік на 23% порівняно з 2015 роком, причому 82% цього зростання складають витрати на підвищення зарплат працівників, прийом нових працівників і преміювання. В 2016 році частка зарплат у загальному операційному бюджеті Університету складатиме 60% всіх операційних витрат. Сенатори також висловили особливе визнання команді відділу розвитку УКУ за успішний пошук коштів в Україні та команді фінансового відділу за зразкове управління бюджетним процесом як на рівні планування, так і виконання. Сенат відзначив високий рівень дотримання фінансової дисципліни більшості підрозділів Університету при виконанні бюджету. Сенатори також зобов’язалися надати максимальне сприяння для пошуку коштів в останній рік кампанії розвитку УКУ «Нове покоління для нової України».
Сенат заслухав звіт про активізацію діяльності Асоціації випускників УКУ. Було зазначено, що ця ділянка потребує особливої уваги ректорату, а тому вона має стати пріоритетним напрямом роботи окремого відділу. Сенатори схвалили подані пропозиції щодо розвитку Асоціації і наголосили, що історії успіху випускників УКУ повинні стати одним з головних індикаторів успішності виконання Стратегії УКУ 2020.
Сенатори також обрали Секретаря Сенату, головна відповідальність якого полягає у підготовці засідань Сенату. Ним став Володимир Турчиновський, представник Вченої Ради УКУ в Сенаті, завідуючий кафедри філософії Філософсько-богословського факультету і директора Міжнародного інституту етики і проблем сучасності.
Наступні засідання Сенату УКУ заплановані на 25 червня і 12 вересня 2016 року.