Сенат УКУ затвердив пріоритети діяльності Університету на 2017 рік
На думку ректора УКУ о. Богдана Праха, основним завданням для Університету у найближчий час буде наздогнати в інших ділянках стрімкий академічний розвиток УКУ за останні два роки, завдяки чому відчутно зростає кількість освітніх програм, студентів і викладачів. Йдеться про вирівнювання УКУ по цілій низці напрямків діяльності і процесів, які мали би гарантувати цілісний розвиток інституції і стабілізувати Університет, щоб підготувати його для нових завдань і викликів.
У цьому відношенні чи не найголовнішим завданням є створення нагод для цілісного розвитку молодих людей в середовищі УКУ. Університет не може вважати свою місію виконаною, якщо студенти лише здобувають у його стінах добру академічну освіту і фахову підготовку, якщо вони стають готовими лише до професійної кар’єри на ринку праці. Будь-який університет повинен також готувати молоду людину до життя як такого — в родині, суспільстві, державі, у взаємодії з іншими культурами і способами світосприйняття. Крім того, УКУ, як католицький університет, пропонує студентам нагоди для духовного збагачення і поглибленого знайомства з досвідом і скарбами християнства, а також з життям і вірою Католицької Церкви. Саме тому серед пріоритетів на наступний рік можна знайти завдання більш активно розвивати лідерські навички студентів, готувати їх до більш самостійного і дорослого життя через розвиток універсальних компетенцій, необхідних для взаємодії з іншими людьми, а також поширювати в студентському середовищі любов до спорту і здорового способу життя. І, нарешті, last but not least, вагомим пріоритетом є стимулювати ініціативу студентів у справі духовної формації шляхом створення клубів і братств, а також пошуком нової мови і практики духовного і літургійного життя.
Одним з головних пріоритетів буде підвищити вправність деканів і керівників освітніх програм з фінансового управління та маркетингу, від чого залежатиме довгострокова фінансова стабільність Університету. Все більше уваги наступного року УКУ буде присвячувати побудові процесів, управлінню і прийняттю рішень на основі даних. Це напряму залежить від успіху з впровадженням автоматизації процесів на всіх рівнях управління і в різних ділянках життя УКУ. Особливої уваги і зусиль потребує запровадження негроміздкої і зрозумілої системи внутрішнього забезпечення якості, яка би не сковувала ініціативу людей бюрократичними вимогами, а сприяла поглибленню культури якості в УКУ.
Оскільки цього навчального року завершується семирічна кампанія з розвитку УКУ “Нове покоління для нової України”, а також буде завершено першу фазу будівництва університетського містечка, перед нами також постане завдання дальшого планування інфраструктурного розвитку Університету. Підготовкою до цього стане більш ефективне використання всіх наших приміщень — як навчальних, офісних, так і житлових. Ми повинні ще раз уважно проаналізувати наші потреби у приміщеннях, провести опитування якомога більшої кількості осіб, причетних до розвитку Університету, щодо актуального запиту суспільства на розвиток УКУ і визначитися, які нові будинки мали би найкраще відповідати тим завданням і викликам, які перед Університетом ставлять Церква, українське суспільство, міжнародна ситуація і сучасний світ.
Без сумніву, родзинкою наступного року стане відкриття і початок діяльності Центру митрополита Андрея Шептицького. Центр має стати ключовим місцем в УКУ для реалізації просвітницької місії Університету. Постать і особа митрополита Андрея Шептицького визначатиме формат, напрямки і стиль діяльності Центру. З одного боку, Центр стане простором для всебічного інтелектуального розвитку та наукового зростання спільноти Університету. З іншого боку, він пропонуватиме освітні пропозиції для різних стейкголдерів Університету: вчителів шкіл, студентів інших вишів, особам з особливими потребами, сім’ям, військовослужбовцям, волонтерам, бізнесу, священикам, церковним і релігійним організаціям. Всіма способами (методами викладання і навчання, використанням технологій, розташуванням меблів, тощо) команда Центру пропонуватиме новий формат праці бібліотеки в сучасному світі, зокрема пропагуватиме спільнотний досвід навчання.
Як бачимо, наступний рік буде багатим на події. І тому до нього треба добре підготуватися. Завдяки визначенню пріоритетів УКУ, наша спільнота зможе професійно і відповідально провести консолідацію Університету і, як наслідок, наша інституція постане більш зрілою і готовою до нового етапу свого розвитку.