Шевченківські читання в УКУ
10 березня, до 201-річниці з дня народження Тараса Шевченка та в 154-ті роковини з дня його смерті деканат Гуманітарного факультету вирішив організувати Шевченківські читання в УКУ.
Кожен бажаючий міг прийти зі своїм «Кобзарем» та прочитати улюблену поезію Шевченка. На заклик відкликнулися не лише студенти, але й викладачі та ректорат.
«Починаємо те діло, щоб ми разом відчули ту енергію, яку нам Тарас Шевченко передав в нашій сьогоднішній ситуації», – зазначив на початку зустрічі ректор УКУ о. Богдан Прах. Сам він згодом зачитав уривок із «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє».
«Доки українці будуть малювати писанки, доти вони будуть існувати на світі. Доки українці будуть читати Шевченка, доти вони будуть українцями. Це є той камертон, до якого ми вдаряємо, щоби почути основну ноту нашої душі. В нас Майдан був на шевченківській хвилі. І наше сьогоднішнє зібрання – це спроба доторкнутися, і вийти на оту тональність, яка є для нас усіх спільною і важливою», – наголосив проректор УКУ Мирослав Маринович.
Сам Мирослав Маринович прочитав уривок з «Кавказу».
Та першим слово взяв декан Гуманітарного факультету Ігор Скочиляс. Він прийшов на читання з дитячим «Кобзарем», з якого часто читає своїм дітям поезію Шевченка. Відтак першим пролунав «Тече вода з під явора».
Так як Ігор Скочиляс історик, то другий вірш він обрав «Бандуристе, Орле Сизий», присвячений історику Миколі Маркевичу.
Кожен, хто прийшов, міг прочитати те, що найбільше запало йому до душі.
От тільки «Заповіт» пролунав тричі. Спочатку його продекламував студент Денис Коляда, який родом з тих місць, де похований Шевченко. Згодом викладачі УКУ і перекладач Ростислав Паранько прочитав цей твір італійською мовою. Але зробив це так, як би його прочитали італійці, з відповідним темпераментом і жестами.
А третій раз всі присутні «Заповіт» заспівали хором.
Не обійшлося на читаннях і без сучасного Шевченка. Але не в творах, а в образі.
«Якби два-три роки тому хтось би побачив такий плакат, частина людей би сказали, що це наруга над Шевченком. Але на сьогоднішній день він дуже актуальний» – висловив свою думку з цього приводу заступник декана ГФ Орест Лильо.
Більше фото з події – в фотогалереї