Школа реабілітаційної медицини УКУ готуватиме фізичних терапевтів та ерготерапевтів
З вересня 2016 року Школа реабілітаційної медицини Українського католицького університету готуватиме фахівців з фізичної терапії та ерготерапії.
Навчання на професійних магістерських програмах триватиме два роки. Навчальна програма створена за світовими стандартами згідно з вимогами Всесвітньої федерації ерготерапії та Всесвітньої конфедерації фізичної терапії. Сертифіковані закордонні спеціалісти викладатимуть спеціальні предмети. Кожна програма передбачає 1000 годин клінічних практик у шести лікувальних закладах під супроводом сертифікованих фахівців. Навчати студентів та готувати викладачів будуть спеціалісти з Канади, Латвії, Естонії, Польщі та США.
За словами директора Школи реабілітаційної медицини та директора гуманітарних ініціатив Всесвітнього конгресу українців Уляни Супрун, в Україні це досить затребувані спеціальності – фізичних терапевтів дуже мало, а ерготерапевтів – взагалі немає.
«Фізичний терапевт допомагає особі, яка перенесла, наприклад, інсульт заново навчитися сидіти, стояти та пересуватися. Ерготерапевт навчає, як людині повернутися до соціуму. Він вчить, як заново налагодити побут, забезпечить відновлення функцій повсякденного функціонування. Його головна мета – повернути особу до праці», – пояснив Володимир Голик, академічний директор Школи реабілітаційної медицини УКУ, голова правління ГО «Всеукраїнське товариство нейрореабілітації», віце-президент з міжнародної діяльності ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини».
Фахівці реабілітаційної медицини будуть підвищувати свою кваліфікацію за кордоном. Абітурієнтами програм можуть стати бакалаври фізичної реабілітації та корекційної педагогіки та лікарі. Вступна кампанія розпочинається 4 липня.
«Школа запалила іскру, яка розповсюдиться по всій Україні і змінить систему реабілітації. Щоб у санаторіях для реабілітації працювали фізичні терапевти та ерготерапевти, щоб лікарі мали довіру, що ці спеціалісти повернуть їхніх пацієнтів до функціонування та соціуму. Щоб пацієнти самі побачили, що це якісна та потрібна професія, що їхнє життя буде розвиватися у позитивному напрямку, буде менше інвалідності, але більше повернення на робочі місця. Саме ця іскра може змінити систему реабілітації на користь кожного громадянина, військового, лікаря», – зазначила Уляна Супрун.