Шукати відповіді на перетині – нове завдання для богословів
День пам’яті апостола Івана Богослова – це не тільки день філософсько-богословського факультету УКУ. За словами ректора о. Богдана Праха, це – свято для всього університету: адже богословське ядро є у всіх навчальних програмах.
Гостем цьогорічного свята був отець Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді Львівської Архиєпархії УГКЦ. У своєму вітальному слові він запросив роздумати над завданням богословів. За його словами, у богословів та Церкви як інституції є спільне завдання – допомагати людям зустріти Христа та нести Його. А також спільно шукати відповіді на виклики
Отець Пендюк зазначив, що сьогодні люди захоплюються процесами. Стають модними певні галузі, знання – люди поринають туди без розуміння, що їм дає це особисто. Тому так важливо ставити запитання “Чому?”. Зазвичай ми знаємо ЩО ми хочемо робити, але часто не розуміємо, чого хочемо досягнути. “Ми можемо стати тими, хто допоможе нашим друзям поставити це запитання. Не обов”язково знайти відповідь, але запитати”, – переконаний отець.
Ще одним завданням є навчитися доносити зміст в інший доступній формі:
“Треба бачити нові можливості. Є страх співдіяти з людьми, які роблять щось інше. Маємо питати поради в тих, хто не є богословами, але спілкується з людьми. Шукати відповідей на перетині”.
Сьогодні як ніколи актуальним є заклик бажати великого. На Світовому Дні Молоді у Кракові Папа Римський Франциск закликав молодь не сидіти на диванах. Адже багато молодих людей “приросли” до своїх диванів, опинилися в зоні свого комфорту, вони не хочуть дивитися вперед, думати на перспективу. Отець Ростислав Пендюк зазначив, що сьогодні студенти маєте неймовірні можливості, яких не було у попердніх поколінь – вчитися, розвиватися. А в УКУ можливостей для праці, роботою над собою особливо багато.
У рамках святкування Дня Філософсько-богословського факультету УКУ також відбувся конкурс «Хуторівка має талант».
За перемогу у конкурсі боролися тринадцять учасників: студенти програм з богослов’я культурології, психології, філології, комп’ютерних наук, а також Львівської духовної семінарії. Конкурсанти демонстрували таланти у різних жанрах.
Перемогу отримав гурт SO_VA (Шиян Василина і Карпів Соломія) та їхня пісня “Історія мого життя”, які дівчата виконали білоруською мовою.
Згідно з правилами конкурсу журі обрало трьох учасників, які змагалися за перемогу у півфіналі. Переможця визначили глядачі таємним голосуванням – кожен мав можливість віддати голос за одного з кандидатів.