Спільнота Колегіуму береже пам’ять про березневі події 1946 року
Цими днями Українська Греко-Католицька Церква згадує події Львівського псевдособору 1946 року. Студенти, куратори та гості Колегіуму УКУ ім. Патріарха Йосифа Сліпого по-особливому відновили в пам’яті ці історичні події, а також вшанувати тих, хто боровся за вірність Богові, народові, ідеї.

11 березня вечірні молитви у Колегіумі відвідав Євген Вербовський, він з 85 років свого життя, 70 є незрячим. «Та духовний зір цього чоловіка усіх нас вразив своєю ясністю, – діляться враженнями студенти. – На життєвій дорозі цю людину спіткало чимало: і ув’язнення за «5 колосків пшениці», і Літургія «по-тиху» у своїй хаті, і смерть дружини та сина. Але, як каже Євген, його силою завжди була «Віра і молитва».
У вівторок, 12 березня спільнота студентів та кураторів Колегіуму відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», який розташований у приміщенні колишньої в’язниці. Того ж дня, ввечері, усі охочі мали нагоду переглянути фільм «Зрозуміти і пробачити».

«Пам’ять про наше минуле – це школа життя. Минуле дає нам можливість зрозуміти, в яких непростих часах жили наші батьки, дідусі, знайомі. Сьогодні, коли навколо так багато інформації різного масштабу, існує реальна небезпека дуже легко і швидко забути наше минуле. Саме тому свідчення очевидців, історична пам’ять про події, які ще нещодавно відбувалися у Львові (допити, слідства, псевдособор…) дають нам мужність та відвагу дивитися у майбутнє та плекати віру в незламний дух українського народу та Церкви, який проявили її дочки та сини, зокрема духовні покровителі нашого Колегіуму», – прокоментував магістр Колегіуму о. д-р Ігор Бойко.