Співробітник Гуманітарного факультету УКУ отримав нагороду імені Єжи Ґедройця посольства Республіки Польща в Україні
На початку лютого 2015 р. спіробітник Гуманітарного факультету УКУ Іван Альмес отримав першу нагороду за кращу магістерську роботу в рамках VІII Конкурсу ім. Єжи Ґедройця посольства Республіки Польща в Україні.

Декан Гуманітарного факультету Ігор Скочиляс розповідає, що конкурс проводився з метою визначення найкращих дипломних, маґістерських і кандидатських робіт, присвячених історії та сучасності Польщі, а також польсько-українським взаєминам. Загалом, на конкурс було надіслано 26 робіт, які оцінювало спеціальне жюрі у складі провідних науковців з Польщі та України: Оля Гнатюк (голова журі), Боґуміла Бердиховська, Ян Яцек Бруський, Леонід Зашкільняк, Ґжеґож Мотика, Микола Рябчук, Данута Сосновська Тереса Хинчевська-Геннель, Тетяна Черниш, Наталія Яковенко.
Свою магістерську працю «Бібліотека Крехівського монастиря у XVII–XVIII ст.: історія, склад і зміст бібліотечного фонду (за матеріалами інвентарних описів)» Іван Альмес захистив у 2014 році на Історичному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка, а в даний час, під керівництвом декана Гуманітарного факультету УКУ, професора Ігоря Скочиляса, пише кандидатську дисертацію про книжковий репертуар бібліотек монастирів східного обряду XVII–XVIII ст.
Іван Альмес розповідає, що до сьогодні бібліотека Крехівського монастиря не збереглася (як і інші монастирські книжкові зібрання цього часу), проте на основі інвентарних описів обителі йому вдалося здійснити бібліографічну реконструкцію складу бібліотеки. За словами дослідника, у свій час бібліотека Крехівського монастиря являла собою зібрання книг латинською, польською, руською та італійською мовами, католицьких, православних і протестантських письменників з українських земель, західноєвропейських земель і, особливо багато, з Речі Посполитої.
На думку історика, книжковий репертуар даної обителі є яскравим прикладом синтезу східних та західних культурних традицій в православних та унійних монастирських книжкових зібраннях на українських землях ранньомодерного часу.