УКУ
UKENGLISH
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
  • Студентам
  • Випускникам
  • ВИКЛАДАЧАМ ТА ПРАЦІВНИКАМ
  • медіа
  • Доброчинцям
  • Головна
  • Новини
  • Стати студентом свідомо: УКУ готуватиме школярів до навчання в…
ПОВЕРНУТИСЬ
  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стати студентом свідомо: УКУ готуватиме школярів до навчання в університеті

Понеділок, 28 Січня, 2019

З 7 лютого по 18 квітня 2019 року на Гуманітарному факультеті УКУ відбуватиметься Академія Artes Liberales для учнів 9-11 класів. Академія дозволить старшокласникам розвинути навички навчання та наукової праці в університетському середовищі, підготує їх до вищих студій, допоможе знайти і конкретизувати власні інтереси у сфері гуманітаристики та в перспективі стати успішними студентами.
Детальніше розповіла Наталія Ковальчук, керівник бакалаврської програми Artes liberales


– Розкажіть про специфіку Академії. Які можливості вона пропонує для старшокласників?

– Наша основна мета – показати старшокласникам відмінності між навчанням в університеті та в школі і таким чином дати їм можливість відчути себе у ролі студентів. Різниця між вищою школою та середньою є очевидною та відчутною. Ми усвідомлюємо, що багатьом випускникам шкіл, навіть сильним абітурієнтам, іноді важко перебудуватися із звичної для них моделі навчання до тої, яка побутує в університеті. Перш за все, йдеться про більшу самостійність у здобутті знань та досвіду на відміну від простого засвоєння інформації від вчителів. Ми пропонуємо дуже конкретні навики, які не лише допоможуть призвичаїтись до університетського життя, але й дадуть інструменти для професійного зростання у сфері гуманітаристики.

– Які саме конкретні знання ви маєте на увазі?

– Важливо підкреслити, що ми відкриті не лише для тих, хто пов’язує своє навчання з гуманітарними спеціальностями, а й для учнів, які в принципі широко цікавляться гуманітаристикою: літературою, історією чи вивченням мов. З іншого боку ми також пропонуємо знання і навички, які мають практичний вимір – це риторика в широкому сенсі, тобто вміння висловлювати свою думку усно та письмово. Це також навики пов’язані з аналізом та творенням наукового тексту. Звичайно, на рівні старшої школи, вимоги не будуть такими, як до студентів. Ми спробуємо навчити наших учасників Академії самостійно і якісно творити різні види тексту. Важливо боротися з нездоровими практиками, які учні часом виносять зі школи – це так звані реферати, які вони переписують або запозичують з інтернету. Тому одне з основних завдань Академії – підштовхнути учасників до самостійного мислення і самостійної творчості.

– Звідки прийшла ідея створення Академії в УКУ. Чи є аналоги в європейських чи американських університетах?

– Ідея такого освітнього проекту зародилася з досвіду співпраці зі студентами, які приходять на перший курс. Проаналізувавши, яка підготовка була для них справді корисною, ми зрозуміли, що варто акцентувати на універсальному досвіді, який знадобиться майбутнім студентам як під час навчального процесу так і поза ним.

Нам необхідно працювати із потенційними студентами ще до того, як вони стануть студентами. Раніше в УКУ існувала програма для учнів English week – вона була досить успішною і пропонувала учасникам спілкування та навчання в англомовному середовищі. В програмі Академії також є Англійський клуб, який власне концентрується радше на спілкуванні, ніж на вивченні граматики чи лексики.

В університетах, зокрема національних, діють так звані Малі академії – це учнівські наукові товариства. Щось схоже є і в нашому проекті, адже ми також будемо заохочувати учнів до самостійних творчих пошуків. Такий підхід дозволяє визначити наукові інтереси у сфері гуманітарних наук: в культурології, філології чи історії. Ми покажемо, які теми сьогодні є актуальними і цікавими.

Тому, щодо аналогів, моя відповідь двояка – і так, і ні. Певні елементи навчального процесу практикувалися в інших університетах і в УКУ. Проте наважуся сказати, що проект нашої Академії – це новий проект, і навіть унікальний в українських реаліях.

– Яким чином відбуватиметься навчальний процес?

– Отож, починаючи з 7-го лютого учасники Академії будуть мати двогодинні заняття, що складаються з двох частин. Перша година присвячена основам риторики, критичного мислення і написання наукового тексту.

Друга частина – це лекції-презентації від наших викладачів. Вони стосуються різних тем  із сфер культурології, історії та філології. Наприклад, ми познайомимо учасників із цифровою гуманітаристикою, наші філологи розкажуть про нові технології в розробці словників і перекладацьких програм. Історики розповідатимуть про цифрове картографування, тобто, яким чином мапу сучасного міста можна розглядати через призму різних історичних епох. Культурологи розкажуть про міжкультурну співпрацю або,  класичні, чи історичні, чи літературні сюжети, які використовуються в сучасній культурі, наприклад, онлайн іграх, фільмах тощо. Лекції викладатимуться на фаховому рівні, але, щоб зробити їх справді привабливими для підлітків, нам слід показати, що важливі теми є, одночасно, цікавими для дослідження і дискусії.

– Хто є ваша цільова авдиторія і чи плануєте організовувати Академію на постійній основі?

–Зараз ми розглядаємо весняну сесію, як пілотну. Якщо вона буде успішною, то ми повторюватимемо і вдосконалюватимемо її. Зараз, у зв’язку з тим, що ці заняття відбуватимуться в робочі дні, ми розраховуємо на школярів зі Львова, але потенційно, плануємо також сесії у вихідні дні для учнів із інших областей і міст України. Загалом нашою цільовою авдиторією є учні, які цікавляться гуманітарними науками і наші потенційні студенти. Для учнів 11-х класів ми маємо особливу пропозицію:якщо вони візьмуть участь у більшості занять і підготують проект під керівництвом нашого викладача –  автоматично опиняться у фіналі стипендійного конкурсу. Це відповідно збільшить їхні шанси не лише стати студентами УКУ, але й отримати стипендії на навчання.

Текст: Юра Кушнір, Андрій Гриниха

Mail

Дайджест подій та новин

Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку

Вам буде цікаво

П'ятниця, 22 Лютого, 2019
Декан ФБФ взяв участь в засіданні Ради Директорів Європейського товариства...
Четвер, 21 Лютого, 2019
«Вільний простір» – унікальна мережа осередків для проживання активної молоді....
Середа, 20 Лютого, 2019
Відбулося 52-ге засідання сенату УКУ: що обговорили
Середа, 20 Лютого, 2019
Коли праця отримує визнання: студентів Магістерської програми з Історії відзначили...
Середа, 20 Лютого, 2019
Чому варто підтримувати УКУ: 5 причин від Ліз Паславські
ПІДТРИМАТИ УКУ СТАТИ СТУДЕНТОМ
Ми в соцмережах:
Меню
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
Навчання
  • Факультети
  • Бакалаврат
  • Магістратура
  • Аспірантура
  • CMS УКУ
Про УКУ
  • Управління та адміністрація
  • Офіційна інформація
  • УКУ від А до Я
  • Вакансії
УКУ

м. Львів, 79011
Вул. Іл. Свєнціцького, 17

Секретаріат УКУ
Тел.: +(38/032) 240-99-40
Ел. пошта: [email protected]

Усі права застережено © 2019 Український Католицький Університет

Зроблено у Qubstudio