УКУ
UKENGLISH
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
  • Повернення на кампус
  • Covid-19
  • Студентам
  • Випускникам
  • ВИКЛАДАЧАМ ТА ПРАЦІВНИКАМ
  • медіа
  • Доброчинцям
  • Контакти
  • Головна
  • Новини
  • Стратегія УКУ-2025: прийнято за основу проект стратегічних цілей
ПОВЕРНУТИСЬ
  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стратегія УКУ-2025: прийнято за основу проект стратегічних цілей

Вівторок, 2 Квітня, 2019

Вже близько року наш Університет перебуває у процесі стратегічного планування та працює над розробкою нової стратегії університету «Стратегія УКУ – 2025». Протягом цього часу до процесу планування було залучено понад 250 осіб на різних етапах: від проведення експертного аналізу попередніх процесів планування, позиціонування УКУ на тлі припущень про можливі шляхи розвитку вищої освіти в Україні та у світі, напрацювання проекту «Візії УКУ-2025» – до збору та дослідження пропозицій спільноти УКУ щодо стратегічних цілей.

Впродовж двох місяців  над опрацюванням повного переліку ідей та формуванням малого списку стратегічних цілей працювали стратегічні ради за основними напрямками діяльності Університету та Візійна група у складі керівництва УКУ. Результатом роботи стратегічних рад та Візійної групи стало формування 10-ти стратегічних цілей УКУ-2025.

Проект візії УКУ-2025 і стратегічних цілей Університету було розглянуто і прийнято за основу Сенатом УКУ, а вже незабаром розпочнеться робота над створенням операційних планів реалізації заданих стратегічних цілей. Сенат створив робочу групу для дослідження освітнього профілю УКУ з метою оцінки відповідності поточної діяльності Університету візії УКУ-2025 та вироблення критеріїв і пропозицій щодо освітнього розвитку.

Паралельно розпочалася робота над планом забезпечення розвитку УКУ ресурсами, зокрема фінансового плану діяльності та інфраструктурного розвитку. Ключовою частиною процесу має стати дослідження потенціалу залучення коштів на розвиток УКУ та укладення візії і планів нової кампанії з розвитку Університету.

На порядку денному також стоятиме питання приведення у відповідність управлінської структури, процесів, кадрів та напрямків діяльності до нових стратегічних цілей. Це вимагатиме від усієї спільноти рефлексії над своєю поточною діяльністю, а також її переосмислення у світлі «Візії УКУ-2025».

У новій стратегії ми зосередимося не на кількісному рості освітніх програм, студентів, працівників, комп’ютерів чи квадратних метрів, а на якісних результатах нашої діяльності. Нас повинен цікавити вплив від нашої праці:

  • на яких позиціях і як наші випускники впливають на зміни у нашій країні?
  • який міжнародний резонанс наших наукових проектів і публікацій?
  • до яких публічних інтелектуалів УКУ прислухається громадська думка?
  • як змінилося життя громади і міста завдяки сертифікатним програмам?
  • на які реформи вдалося вплинути завдяки нашим аналітичним матеріалам і розробкам?
  • наскільки успішно наші студенти беруть участь в олімпіадах і конкурсах, тощо.

«Визначальною ідеєю, за якою впізнаватимуть УКУ і яка надихатиме спільноту розвивати Університет, буде заклик до служіння. УКУ, як університет, який служить, як спільнота служіння. Це – викладачі, які служать для цілісного розвитку студентів. Це – студенти, які навчаються і здобувають життєвий досвід, щоб стати лідерами для служіння. Це – наука для навчання, співпраці, впливу і зміни, щоб змінювати те, як ми думаємо про різні проблеми нашого суспільства і світу, а також що ми робимо з ними. Це – жертводавці і партнери, які своєю відданістю і щедрістю творять університет, як найкращу ілюстрацію, на які дива здатні жертовні люди. Це – академічна спільнота, яка свідчить, служить і спілкується, щоб, будуючи на спадщині мучеників і перебуваючи в солідарності з маргіналізованими, стояти на сторожі Богом даної гідності людини. Це – середовище, яке прагне давати життя і ділитися своїми дарами з потребуючими», – зазначає перший проректор УКУ Тарас Добко.

 

Пропонуємо ознайомитись із переліком стратегічних цілей «Стратегії УКУ-2025»

1.Андрей Шептицький у свідомості світу

УКУ повинен стати місцем, де відбувається поглиблена і системна рефлексія над особою і діяльністю Великого Митрополита, де його постать стає близькою для студентів і викладачів, де виробляється мова з метою використання його методу і оптики у розв’язанні нагальних проблем сучасності, де у світлі його особи відбувається творення нових сенсів для політики, економіки, освіти, медій, державного управління, громадського здоров’я, присутності Церкви в публічному просторі, публічного богослов’я, лідерства, родинного життя; звідки поширюється присутність Митрополита Андрея Шептицького у свідомості світу.

Немає кращого способу зберегти і поглибити християнську ідентичність УКУ ніж увійти у спілкування з митрополитом Андреєм. Постать і спадщина Митрополита Андрея має стати камертоном і мовою, якою спільнота УКУ прагне говорити про Бога, людину і світ.

2.Програма цілісного розвитку особистості

УКУ буде університетом громади і для громади, зорієнтованим на культивування вмінь та ставлень, необхідних молодим людям для життя у складному сучасному світі. Студенти і працівники здобуватимуть знання і навики з підприємництва, технологій, інформаційної та цифрової грамотності.

В УКУ діятиме єдина система наставництва для студентів, завдяки чому в єдину системну взаємодію будуть об’єднані керівники програм, куратори, духівники, тютори та ментори, з метою розвитку цілісної особистості студента – поєднання фізичного, інтелектуального, емоційного та духовного розвитку молодої людини.

Через впровадження унікальної програми світоглядного ядра, спрямованого на цілісний розвиток молодої людини, відбуватиметься творче поєднання професіоналізму та зрілої етичної постави, самозарадності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях.

3.Кращі викладачі для кращих студентів

Кращі студенти приваблюють кращих викладачів (зокрема, міжнародних) і мотивують їх до професійного розвитку. Розвиток і вдосконалення викладання і навчання має стати повсякденною практикою нашого Університету – це прорив на новий горизонт якості. Викладання має значення! Добре викладання та максимальна увага до навчального досвіду студента і його покращення мають стати стратегічною перевагою УКУ не тільки в Україні, а й у Європі.

Ми будемо заохочувати більше експериментів в діючих програмах, пропонувати міждисциплінарні траєкторії через вибіркові курси і сертифікатні програми, творити більше нагод для індивідуальних траєкторій навчання, нарощувати число вибіркових курсів, заохочувати створення навчальних курсів для мішаної студентської аудиторії з різних освітніх програм, сприяти інтеграції студентів різних спеціальностей, будувати солідарність між факультетами.

Освітній розвиток УКУ буде будуватися на тому, що Університет вміє робити найкраще. Будучи освітньою інституцією, зорієнтованою на цілісний розвиток молодої людини, найвища додана вартість від діяльності УКУ виявляється у формуванні її знань, практичних навичок і ціннісних ставлень. Бакалаврські освітні програми є найкращим середовищем для створення фундаменту, на якому людина згодом буде будувати вільне, відповідальне, зріле і вдячне життя у сім’ї, суспільстві, державі і світі. Академічна траєкторія реалізуватиме плани Університету з підготовки майбутніх викладачів, вчених і науковців в тих ділянках, де УКУ виконує унікальну місію і спроможний робити це найкраще, де найвищі шанси сформувати провідні наукові школи і повернути Україні втрачений потенціал.

4.Наука для навчання, співпраці, впливу і зміни

Як головний засіб реалізації в УКУ моделі «навчання через дослідження», в Університеті відбуватиметься формування кількох наукових шкіл навколо «професорів-дослідників УКУ» – там, де можлива найвища додана вартість на міжнародному рівні. Пріоритетом стануть ті дослідження, які об’єднують через науковий пошук вченого і студента у спільному служінні правді про людину, світ і Бога.

УКУ має бути місцем, де студенти навчаються вмінням і здобувають перший досвід наукової праці, викладачі намагаються бути на вершині актуального наукового розвитку у своїй ділянці, щоб краще послужити своїм студентами, а науковці стараються ділитися науковими знаннями з ширшою громадськістю. УКУ є невеликим університетом, а тому для досягнення якості в науковій праці має максимально фокусуватися і ефективно використовувати обмежені ресурси. Дослідницька праця в УКУ має бути спрямована на зміни в тому, як ми думаємо про різні проблеми нашого суспільства і світу, а також що ми робимо з ними. Вона має бути командною, міждисциплінарною і міжнародною справою. Наукова праця в УКУ має теж керуватися соціальною відповідальністю і намацувати нову мову і нові способи думання і вирішення нагальних суспільних проблем, постійно відносити себе до питання, як таке дослідження навчає самого науковця, його чи її студентів, всю спільноту Університету.

УКУ, проходячи унікальну для України траєкторію розвитку, потребує інституційних каналів, через які зможе транслювати свої цінності у політики шляхом продукування нових смислів, впливу на порядок денний, формування громадської думки та зміни “правил гри”. Тому важливе значення має розвиток аналітичного напрямку і експертна діяльність наукових підрозділів УКУ. Університет повинен бути місцем праці і формування публічних інтелектуалів.

УКУ повинен виконувати роль амбасадора України у світі через активну культурну дипломатію, дослідження з міжнародної тематики, міжнародні академічні обміни, міжнародні наукові команди, провідні наукові конференції.

5.Лабораторія соціального волонтерства

В УКУ формуватиметься волонтерський рух, який охопить цілу спільноту – студентів, викладачів, працівників, ректорат, сенаторів, випускників, жертводавців, приятелів іпартнерів. ДНК нашого Університету сформовано тими людьми, які послужили нам своїм часом, увагою, щедрістю на початках його існування. Отримавши таке благословення, УКУ прагне послужити тим, хто цього найбільше потребує. Наше покликання – формувати лідерів для жертовного служіння, молодих людей, які вміють подбати не тільки за себе і свій життєвий успіх, а й прислужитися спільному добру. Створення нагод для соціального волонтерства з метою служіння спільноті УКУ, Церкві, суспільству, маргіналізованим – одне з найкращих рішень, що допоможе Університету у вихованні провідників змін.

6.УКУ для УГКЦ та УГКЦ для УКУ: синергія у служінні

Університет має стати «культурною лабораторією, де Церква здійснює дійове переосмислення реальності» у світлі Христового Євангелія. УГКЦ, як глобальна Церква, і УКУ, як глобальний університет, підтримуватимуть і підсилюватимуть один одного, служитимуть один одному. Університет залучатиме свій науковий потенціал до актуальних суспільних викликів у співпраці зі структурами УГКЦ. Спільно реалізовуватимуться дослідження, ініціативи та проекти суспільної ваги. УКУ залишатиметься голосом Церкви у соціальному, політичному і культурному житті. Навчаючи майбутніх священиків і мирян, як духовних провідників суспільства, Університет в дусі Папи Франциска готуватиме їх для створення «Церкви, яка виходить» на зустріч із суспільством.

7.Університет, який виходить на зустріч

УКУ залишатиметься порівняно невеликим університетом але з великим суспільним впливом: де богослови, філософи та вчені з інших ділянок людського знання – «з відкритим розумом і молитвою на колінах» – здійснюють культурну революцію, де відбувається  широкий діалог між віруючими і невіруючими задля добра людини, де плюралізм наук доповнюється і переображається мудрістю, необхідною для цілісного розвитку людської особи, де через творчу взаємодію богословів з різними викликами сучасності і вкорінення богословської рефлексії в український ґрунт, де академічні спільноти стають співтворцями Церкви, яка виходить на межі суспільства і служить йому.

8.Сучасна система управління – підприємливий університет

Управління в УКУ здійснюватиметься на основі даних та інформаційних систем. В Університеті діятиме ефективна система управління проектами, що дозволить оптимізувати процеси та використання університетських ресурсів, покращитися внутрішня комунікація та діятиме програма фінансової зарадності.

За словами Митрополита Андрея Шептицького: «Перша причина бідності – це неорганізованість». Тож організованість, ініціативність, активізм, підприємливість чи, одним словом, самозарадність мали би стати внутрішньою культурою УКУ, як для внутрішнього вжитку – покращуючи та оптимізуючи наші процеси, так і для зовнішнього світу – змінюючи Україну.

Ефективне управління складною організацією і збереження культури стартапу стане  стратегічною конкурентною перевагою УКУ на освітньому ринку України.

9.Інновації у наповненні бюджету

УКУ має стати підприємливим університетом та лідером у впровадженні інновацій у наповненні бюджету, провідним університетом в Україні щодо пропозиції та якості професійних сертифікатних програм.

У відкритті нових програм УКУ керуватиметься їх впливом на суспільство і фінансовою забезпеченістю. Кожна нова освітня програма має додавати до фінансової стабільності Університету через власну фінансову стабільність. Сильною конкурентною перевагою УКУ буде створення гнучких сертифікатних програм, зорієнтованих на актуальні запити ринку праці та індустрії. Водночас, Університет робитиме все від нього залежне, щоб залишатися соціальним ліфтом для незаможних.

10.Якісна інфраструктура для спільноти служіння

Сучасний університет потребує якісної інфраструктури. В УКУ буде побудовано новий Колегіум та Студентський центр, що дозволить збільшити загальну кількість студентів, які охоплені формаційною програмою Університету. УКУ розширюватиме територію з думкою про майбутній розвиток.

Що далі?

Вже зараз створено перелік потенційних проектів для реалізації даних стратегічних цілей, а надалі над створенням операційних планів працюватимуть команди (програмні групи) експертів зі спільноти Університету. Про формування експертних команд буде оголошено додатково, відтак зацікавлені працівники УКУ зможуть зголоситися до цієї роботи.

Вже восени відбудеться представлення висновків реалізації «Стратегії УКУ-2020» та після презентації і затвердження нового стратегічного плану буде оголошено про перехід на новий етап розвитку Університету.

Mail

Дайджест подій та новин

Отримуй тижневий дайждест подій та новин УКУ у свою поштову скриньку

Вам буде цікаво

Субота, 23 Січня, 2021
Розмаїтість – наше багатство. Кілька обнадійливих слів до Дня Соборності
П'ятниця, 22 Січня, 2021
Тарас Добко: «Університети можуть допомогти молоді, яка шукає свої дуже...
Четвер, 21 Січня, 2021
Борис Ґудзяк: «Людські стосунки — найбільше мистецтво»
Середа, 20 Січня, 2021
«Матеріальну допомогу на Схід можна передати поштою, але нею не...
Неділя, 17 Січня, 2021
Шептицький очима студентів
ПІДТРИМАТИ УКУ СТАТИ СТУДЕНТОМ
Ми в соцмережах:
Меню
  • Абітурієнтам
  • Навчання
  • Наука
  • Духовність
  • Життя в спільноті
  • Про УКУ
    • Положення про організацію інклюзивного навчання осіб із особливими освітніми потребами у Закладі вищої освіти «Український католицький університет»
    • Супровід студентів із особливими освітніми потребами
Навчання
  • Факультети
  • Бакалаврат
  • Магістратура
  • Аспірантура
  • CMS УКУ
  • Сервіси ІТ
Про УКУ
  • Управління та адміністрація
  • Офіційна інформація
  • УКУ від А до Я
  • Вакансії
  • Контакти
УКУ

Секретаріат УКУ
Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011

Секретаріат УКУ
Тел.: +38 (032) 240-99-40
Ел. пошта: [email protected]

Усі права застережено © 2021 Український Католицький Університет

Зроблено у Qubstudio