Студентки соціальної педагогіки УКУ семестр навчатимуться в Канаді
Дві студентки кафедри загальної та соціальної педагогіки Іванка Цюник та Олена Максимів семестр навчатимуться в Коледжі Св. Марії в Калгарі (Канада).

За словами пані Олександри Палки, доцента кафедри соціальної педагогіки, програма обміну студентів діє другий рік за сприяння відділу розвитку УКУ. Програма ексклюзивна, на неї можуть попасти тільки студенти соціальної педагогіки, навчання триває повних 4 місяці. “Минулого року на навчання в Канаду їздили Уляна Безпалюк і Іванка Діман, вони були тільки гостями, не здавали іспитів в кінці навчальних курсів. Але дівчата, які поїхали цього року, — будуть повноцінними студентами, курси, які вони вивчатимуть в Коледжі Св. Марії, ми зарахуємо їм в УКУ”, – наголосила куратор програми.
Спеціально для цієї програми кафедра проводить внутрішній конкурс. Найголовніший чинник — активна соціальна позиція апліканта та добре знання англійської мови, адже потрібно здати міжнародний екзамен TOEFL.
За словами викладача, студентки матимуть в Коледжі Св. Марії декілька спецкурсів із загальної психології та педагогіки, і предмети, які розвивають мовні навички: театр, диригування, спів у церковному хорі. Великий бонус для студенток — це залучення до життя місцевої української громади.
Допомагає організовувати це навчання д-р Лінда Дудар, канадійка з українськими коренями і людина, яка сильно заангажована в справу підтримки України. “Окрім допомоги в навчанні, д-р Лінда Дудар є хорошим наставником для наших студентів та провідником в місцевій діаспорній спільноті”, – зазначає пані Олександра.
“Ця програма обміну між українськими і канадськими студентами можлива завдяки відданій праці Комітету Приятелів УКУ у місті Калгарі (Канада) та щедрій підтримці наших жертводавців з цього регіону, – розповідає керівник проектів і програм відділу розвитку УКУ Наталя Пилатюк. – Більшість членів української громади в Калгарі практично не говорять українською мовою, адже їхні батьки виїхали в Канаду ще наприкінці 19-го – початку 20-го століть. Однак, все рівно ці люди цінують своє українське коріння і думають, як можуть практично допомогти Україні сьогодні”.
На думку Наталі Пилатюк, підтримуючи програму студентських обмінів, канадійці українського походження і не лише, адже частина — це люди, які зовсім не мають українських коренів, демонструють свою довіру до України і бажання інвестувати в молодих українців. “Ми, як Університет, намагаємося не підвести наших партнерів, тому обираємо до участі високовмотивованих та активних студентів, які зможуть бути добрими послами України закордоном, особливо в цей нелегкий для країни час, – наголосила пані Наталя.
Окрім навчання, Іванка Цюник та Олена Максимів будуть задіяні і в соціальній роботі: доглядатимуть за старшими людьми та працюватимуть в канадських школах.
На думку пані Олександри Палки, студенти, які приїздять з Канади дорослішають і починають глобально мислити. “Вони розуміють, що світ дуже конкурентний і потрібно багато працювати, щоб досягати поставленої мети. Я сподіваюся, що майбутнє у цієї програми є”, – зазначила викладач.