Студентське літо: відпочинок та євангелізація на Сході
15 жовтня учасники пасторальних проектів, що реалізовувалися на Східній Україні, зібралися на підсумкову зустріч. Керівники програм – студенти УКУ та ЛДС, розповіли про особливості їхньої праці, продемонстрували фотоматеріали та відповіли на запитання присутніх. З досвіду, здобутого під час євангелізаційної праці, дехто з присутніх зробив цікаві пропозиції для ієрархії Церкви щодо кращої організації пасторальних програм. Наприклад, студенти запропонували створити Місійний центр УГКЦ, розробити спеціальні євангелізаційні програми та заснувати бібліотечний фонд для таких програм.
Всього влітку 2004 року студенти УКУ та ЛДС організували та реалізували шість пасторальних проектів на сході України. Матеріально проекти підтримав Благодійний Фонд ім. Браєна Бріндела.
Переважно, студенти допомагали місцевим парохам УГКЦ в їхній праці на парафії, організовували табори для молоді та місійні поїздки. Географія діяльності волонтерів досить широка. Вона охопила майже всі екзархати на сході України, а декілька студентів семінарії їздили навіть у Москву. Скажімо, в Одесько-Кримському екзархаті програма молодіжних таборів “Канікули з Богом” охопила 10 парафій. В м. Цюрюпинську на Херсонщині організатори влаштували табір для дітей з особливими потребами. Декілька студентів Семінарії набиралися досвіду капеланського служіння, перебуваючи духівниками в пластовому та скаутському таборах.
Оцінюючи ефективність реалізованих проектів, всі учасники зазначили, що в тих спільнотах, де вони перебували, зросла зацікавленість УГКЦ, християнською традицією. За словами волонтерів, таке спілкування стало для них джерелом духовного збагачення.
“Вже на місці нам доводилося змінювати програми, пояснювати елементарні для нас речі, оскільки молодь на Сході мало ознайомлена з християнською традицією, – говорить одна з організаторів табору для дітей з особливими потребами в м. Цурюпинську, студентка УКУ Олена Карнаух. – Однак, люди там відкриті та щирі. До нас приходила молодь різних конфесій, інколи просто, щоби провести вільний час. Проте, ми зрозуміли, що вони виставляли нам своєрідну вимогу – не повчати їх, а просто ділитися досвідом”.
Починаючи з 2001 року Благодійний Фонд ім. Браєна Бріндела щороку допомагає студентам міського та семінарійного відділення УКУ реалізовувати їхні пасторальні проекти на Сході. Фонд заснований на честь викладача ЛБА Браєна Бріндела, котрий присвятив себе служінню Церкві в Україні , але помер у розквіті своїх молодечих сил. Проекти, подані на конкурс Фонду повинні містити план місійної та харитативної праці на Сході.