Студенти УКУ отримали фінансування на реалізацію власних проектів у рамках конкурсу студентських ініціатив “Від ідеї – до результату”
За підтримки УКУ, у рамках конкурсу “Від ідеї – до результату”, понад 15 проактивних студентів, чиї ідеї відрізнялись особливою креативністю та інноваційністю отримали міні-гранти на реалізацію власних проектів. Реалізувати їх студенти зможуть протягом цього навчального року.
Тематика проектів дуже різна: це і соціальні ініціативи, і проекти, які спрямовані на популяризацію УКУ.
Одним із таких є проект студенток другого курсу соціальної педагогіки Олександри Тімоніної, Світлани Гончаренко, Марії Кулицької та Соломії Космини під назвою “Маляторіум”. Ідея проекту – створення дитячого простору, атмосфера якого спрямована на розвиток творчості та креативності. Вже цього семестру на базі садочка “Посмішка” студенти проводитимуть різноманітні майстер-класи (створення дерев’яних прикрас, декорування еко-сумки, виготовлення “ліхтариків-янголиків”), а також аквагрим, казки-квести, веселі руханки, інтерактивний ляльковий театр.
«Це було неймовірно, з яким натхненням кожна дитина береться до роботи!» – поділилась враженнями про перше заняття керівник проекту Олександра Тімоніна.
Ще одним цікавим проектом є студентська ініціатива “Будь тим, ким ти є”, ідеєю якої є допомога школярам сільських шкіл в контексті професійної самоідентифікації та самовизначення. “Для того, аби усвідомити цінність профорієнтації та підштовхнути учнів сільських шкіл до поглибленого вивчення своїх здібностей, навичок та знань, спрямувати їх у правильне русло, ми пропонуємо тренінг “Будь тим, ким ти є” – зазначають представники команди, студентки соціальної психології, Надія Маціброда, Марія Пасічник та Тетяна Чуль. Вже наступного семестру студенти проведуть тренінги у школах Львівської області.
Ідею покращення процесу навчання в школах поділяють й організатори проекту “Азимут”. 28-29 жовтня на базі Родинного центру “Рясне” відбулася зустріч з учасниками, учнями 8-10 класів 94 та 92 школи у Рясному.
Учні навчались проектному менеджменту, роботі в команді та розумінню ролі учнівського самоврядування в школі. Крім того, заняття було наповненні інтерактивними іграми на командобудування та цікавими завданнями. Організатори зазначають, що вкінці школярі заповнювали анкети-відгуки, декілька людей написали що завдяки цьому проекту вони «повірили у власні сили».
«Школярі працювали над двома проектами. Один – створення та облаштування простору для спільного проведення часу та спілкування, інший – заснування шкільного кіноклубу. А також у старшокласників виникла пропозиція створити Асоціацію випускників, яка б сприяла розвитку школи та збереження комунікації між поколіннями», – діляться результатами проекту «Азимут» його організатори.
Виявлення та вирішення проблем комунікації між представниками різних поколінь – саме таку ідею несуть організатори проекту “Bridge of Generations”. Студентки УКУ Раїса Кадирова, Марія Дзямка, Ольга Кашицька зазначають: “Ідея проекту виникла через загострення уваги до проблеми непорозуміння між поколінями. Аби не вірити усьому на слово, ми вирішили глибше вивчити це питання”. Студентська ініціатива має декілька етапів, які складаються з низки подій, в яких братимуть участь люди різного віку.
28 жовтня відбувся перший вечір-знайомство. «Пенсіонери розповідали нам свої життєві приклади, які могли б допомогти нам на нашому шляху.Після тісного знайомства ми разом співали пісні під гітару, розповідали улюблені вірші та гуморески. Цей вечір став точкою злиття життєвої мудрості та нескореної сили з молодечим прагненням зробити цей світ кращим. Вечір закінчився поїздкою у Львівський академічний театр ім. Леся Курбас на виставу «Благодарний Еродій», як стала вдалим підсумком дня»,- згадують учасники.
Кожен проект унікальний, та несе у собі просвітницьку функцію. Важливим є те, що переможці на досягненому не зупиняться, адже кожна ідея має потенціал до збільшення своїх масштабів.