Студенти в УКУ дискутувати про вищу освіту англійською мовою
Про те, якою самі студенти бачать вищу освіту в Україні та її можливості, говорили на конференції в УКУ. 25 березня тут відбулася VІ Міжвузівська студентська науково-практична конференція “Higher education: challenges and future prospects”.
Двічі на рік Львівська комерційна академія та Український католицький університет проводять міжвузівську конференцію. Її особливістю є те, що все спілкування під час такого заходу відбувається англійською мовою. Причиною цього є бажання навчити студентів вільно формулювати свої думки англійською мовою.
«Ми багато акценту робимо на те, щоб навчити наших студентів public speaking, презентувати як себе. Так і свої думки, говорити перед публікою і не боятися», – розповіла керівник Центру іноземних мов УКУ Галина Курочка.
«Мені приємно, що свого часу мою ідею започаткувати студентські конференції підтримали колеги з УКУ. І вже на сьогодні ми зустрічаємося вшосте поспіль. Ми бачимо постійний прогрес, зацікавлення студентів. Ми бачимо той спектр тем різних, які студенти зачіпають, і питання дискусії, обговорення проблеми – на сьогодні це є дуже дієвим і цікавим для наших студентів», – зазначила Наталія Ковалик, завідувач кафедри іноземних мов Львівської комерційної академії.
Цього разу до участі в конференції долучилися студенти чотирьох львівських ВНЗ. Окрім вже згаданих УКУ та Комерційної академії, своє бачення проблематики прийшли висловити студенти НУ «Львівська політехніка» та Львівського державного університету внутрішніх справ.
Розповідаючи про конференцію Галина Курочка наголосила, що в час змін, які є в країні, особливо в сфері освіти, їм хотілося почути голос молодої людини, студента, до якого ці зміни мають стосунок в першу чергу. Окрім того, це хороша можливість для студентів перших років навчання попрактикуватися в своєму знанні англійської мови.
Про те, що такі конференції допомагають подолати певний страх у спілкуванні англійською мовою, розповідають і самі учасники події.
«Було таке переживання спочатку. Англійська мова, багато незнайомих людей. Але ти виходиш і починаєш в своє задоволення щось розказувати. Виникають нові речення, коментарі, тези», – розповіла Галина Петрик.
«Приємно, коли ти багато над тим працюєш. А потім виходиш, хвилювання немає, і ти знаєш, що це було не даремно», – додає Анастасія Махоцька.
Наступна така конференція відбудеться наприкінці жовтня – на початку листопада 2015 року. Щодо її тематики, то як зазначила Наталія Ковалик, все буде залежати від подій, які стануть наріжними в цей час.