Студенти з різних регіонів України виступили на конференції в УКУ
Більш як 50 студентів з різних областей України стали учасниками Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Християнин у публічній сфері молодої демократії», яка відбулась 14 листопада в Українському католицькому університеті.
Конференція пройшла за ініціативи Інституту екуменічних студій у співпраці з Інститутом гуманітарних і соціальних наук НУ «Львівська Політехніка» і кафедрою зарубіжної преси та інформації ЛНУ ім. Івана Франка. Учасники працювали у 5-ти секціях, що стосувалися тематики ЗМІ, громадянського суспільства, конфлікту цивілізацій та викликів сьогодення.
У секції «Християнин і громадянське суспільство» студенти розглядали питання про вплив церкви на формування національної ідеї, демократичних цінностей в Україні, а також про новий вимір релігійного життя у соцмережах. Зокрема, остання тема, про яку розповідав луганчанин Гліб Бочаров, викликала жваву дискусію.
Представити свої проекти щодо інтеграції та реабілітації людей з особливими потребами, про нові навчальні можливості для неповносправних дітей, роль волонтерів у соціальній роботі з дітьми мали можливість учасники секції «Студентська ініціатива як показник розвитку громадянського суспільства». Одне із питань групи стосувалося інтеграції незрячих людей у суспільство. Студенти представили проект, мета якого допомогти незрячим дітям, що живуть у віддалених районах та не мають доступу до навчання.
У післяобідній секції «ЗМІ і християнські цінності» студенти розглянули питання етики журналістів при написанні матеріалів на релігійну тематику. Учасники іншої секції розглядали питання конфлікту цивілізацій, ісламського та християнського світу, ксенофобії, расизму, фундаменталізму і мультикультуралізму (його негативне чи позитивне значення). Одним з доповідачів був італієць Марко Резидорі, студент Львівського національного університету ім. Івана Франка. Він досліджував творчість Оріани Фаллачі та її вплив на утворення ксенофобських поглядів щодо мусульман.
Цікаві та пізнавальні теми розглядали учасники секції «Християнство і виклики сьогодення». Вони зосередилися на питаннях міжконфесійного діалогу в Україні, християнського коріння Європи, екологічної проблематики, співіснування християнства та психології.
Під час підведення підсумків модератори кожної з секцій визначили найкращого доповідача. Призери отримали почесні відзнаки. Переможцями стали: Самойлов Олексій, СНУ ім. В. Даля (м. Луганськ), Галушко Катерина студентка ЛНУ ім. І. Франка (м. Львів), Химич Ірина, ЧНУ ім. Ю. Федьковича (м. Чернівці), співдоповідачі Гаврилів Лідія та Кондрат Олена, НУ «Львівська Політехніка» та Назаренко Роман, Український католицький університет (м. Львів).
Прес-служба ІЕС