Продовждення простору спілкування: в УКУ збудують другий будинок Колеґіуму
6 червня у Центрі Шептицького відбулося чергове представлення для спільноти університету проекту нового будинку студентського Колеґіуму. Другий будинок Колеґіуму завершить формування житлового дворика містечка та стане останнім об’єктом першої черги будівництва університетського містечка УКУ. Проект представив головний архітектор проекту Володимир Йосипчук (AVR Development) та програмна група університету.
“В новому будинку ми стараємося втілити як нові ідеї, так і використати добрий досвід роботи Колеґіуму Й.Сліпого. Наприклад, окрім класичних двомісних кімнат, ми додали блоки-студії для більшої кількості студентів, які матимуть свою окрему вітальню. Також конфігурація кімнат дозволятиме студентам самостійно організовувати та переплановувати свій житловий простір. На кожному поверсі будуть як сучасні спільні кімнати, з панорамними вікнами у внутрішній дворик, так і кімната для молитви, в якій студенти зможуть усамітнитися для медитації та приватної розмови”, – зазначив Володимир Йосипчук.
Окрім житлових кімнат та збільшеного фітнес-центру, в новому будинку, сполученому з існуючим Колеґіумом Й.Сліпого, розміститься дворівневий Студентський центр, відкритий у внутрішній дворик. Він покликаний стати одним із неформальних осередків студенського життя – чудовим місцем для відпочинку і спілкування, обговорення ідей та виспупів, домом для студентських клубів та вечірок.
Перший проректор університету Тарас Добко зазначив, що з новим Колеґіумом університет зможе не тільки краще задовільнити потреби та географію вступників, але і розвинути програму формації:
“У нас не виникало сумнівів, чому треба будувати Колеґіум – університет виріс, збільшилася кількість студентів і ми були вимушені перейти на однорічну формаційну програму. Будівництво нового Колеґіуму – це ще один крок до втілення нашої концепції розвитку. У східній стороні центру буде зосереджена житлова зона та зона адміністрування, а західна – буде публічно орієнтована і відкрита для міста. Новий Колеґіум дозволить урізноманітнити умови проживання та дозвілля. Якщо перший колегіум має класичний поділ на однакові кімнати, то у другому ми матимемо кімнати різного розміру, що дозволить студентам об’єднуватися у товариства за спільними інтересами”.
Отець Юрій Козловський, магістр Колеґіуму, розповів про участь у роботі над проектом мешканців існуючого Колегіуму та студентів УКУ:
“Ми мали багато цікавих дискуcій та зустрічей зі нашими студентами, ми говорили і про візію, і про дрібні деталі. Якщо у першому Колеґіумі вже було втілено наші головні ідеї щодо спільного життя та навчання, то під час роботи над новим будинком ми враховували вже існуючий досвід і говорили не так про про збільшення кількості місць, як про збагачення студентського досвіду, про якісне розширення та поглиблення програми формації і для майбутніх мешканців, і для тих студентів УКУ, що живуть у місті.”
Проект Колеґіуму розробляє та виконує українська архітектурна компанія AVR Development. Очікується, що основні проектні роботи буде завершено до осені 2018 року і будівництво триватиме два роки.
Довідка про університетське містечко УКУ:
Новий Колеґіум буде ще однією будівлею університетського містечка, на території якого зараз знаходиться Колегіуму (перша будівля), Багатофункційний корпус, церква Святої Софії – Премудрості Божої та Центр Шептицького.
Будівництво розпочалося у 2008 році і вже у 2012 році вдалося відкрити першу будівлю містечка – Колеґіум, основна ідея якого – залучення студентів зі Сходу України, для яких проблема з житлом часто є найгострішим питанням. Паралельно та поряд з Колегіумом будували і Багатофункціональний академічний корпус, який відкрили на наступний рік – у 2013. Там розміщені навчальні аудиторії, лекторій і Трапезна. Церква Святої Софії – Премудрості Божої постала в центрі університетського містечка у 2016 році (на місці якої, до слова, за часів радянської влади, мали збудувати комуністичну будівлю). У 2017 році відбулось довгоочікуване відкриття надсучасної будівлі – Центру Митрополита Андрея Шептицького, спроектованого німецьким архітектором Стефаном Бенішем. Окрім адміністративного поверху, навчальних аудиторій, просторих конференц-залів та виставкової зони в Центрі знаходиться велика, сучасна бібліотека з простором для навчання.
Підготував Роман Тищенко