Своїм духовним піднесенням громадянське суспільство виводить Україну на нові рівні, – Мирослав Маринович
«Мене приголомшив факт щедрування — тут є елемент єдності всієї України. Звідки воно? Та воно в самій нашій ментальності. Україна має шанс реалізувати те, що називається ефектом Медичі ― це коли представники різних професій сідають за один стіл і розв’язують одну проблему з різних сторін, стереоскопічно. Так виникає творчий спалах. Ми українці маємо бути за цим столом, як ті, які поважають один одного, котрі підтримують один одного. І тоді Україна вибухне творчим спалахом. Ми матимемо прекрасну країну, якщо ми це реалізуємо і не почнемо сперечатися знову про те, хто з нас кращий українець», ― Мирослав Маринович, проректор УКУ.

У подкасті «На Межі» Мирослав Маринович громадський діяч, член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, проректор Українського католицького університету говорив про те, що слід робити, аби бути єдиними, якою буде Україна після перемоги, чи готові українці бути лідерами майбутнього. Повний запис розмови дивіться за посиланням.
Подаємо кілька тез з розмови:
- Щоразу після кожного нового стрибка громадянське суспільство не дає Україні скотитися в минуле. Отим своїм духовним піднесенням громадянське суспільство виводить Україну на нові рівні. Але цього разу має бути відмінність. Досі це було громадянське суспільство держави, яка все ще завойовує свою незалежність. Тепер, після перемоги, це має бути громадянське суспільство, яке набралося мудрості державної нації. Державна нація вміє збалансовувати всі ці пристрасті ― мати різні думки, бути в діалозі, але, боронь Боже, стати ворогами.
- На жертві Ісуса була вибудована ціла цивілізація, на жертві українського народу має бути вибудована прекрасна Україна. Якщо ми усвідомимо для себе це як завдання, що маємо до цього дорости, тоді це входитиме в нашу свідомість, у нашу мудру поставу.
- Ми повинні стати епіцентром привабливості для всіх людей. Європа має дивитись на нас із захоплення. Маємо всім подякувати, бо підтримка та допомога Європи є величезна. Маємо витворити в себе таку цивілізацію, яка буде привабливою для всіх. Україна може стати важливим центром реорганізації європейського простору. На нас дивляться з великою надією, що ми станемо важливим епіцентром, а не гоноровим насильником, як росія. Це буде епіцентр співпраці, діалогу ― оце нам потрібно.
Джерело: Подкаст «На Межі»