Тарас Тимо: «Нова бібліотека УКУ стане простором для зустрічей з письменниками, простором презентацій та виставок»
Головний бібліотекар Університету розповів читачам порталу Читомо, що приблизно за два роки, Університет матиме свою надсучасну бібліотеку.
Тарас Тимо розказав, що ознайомившись зі світовим досвідом, Університет, насамперед, хоче зробити книгозбірню цікавою і привабливою для читачів. Як уточнив директор бібліотеки: “Головне – це відійти від «совкового» стереотипу бібліотеки як старого, занедбаного будинку з книгосховищами, який, швидше, можна вважати бібліотекою-архівом”.
«Ми не захищатимемо книжки від читачів. Наш фонд обов’язково буде відкритим, тут можна буде взяти книгу до рук, погортати, глянути на полиці, які ще є видання цієї ж тематики», – сказав Тарас Тимо.
Керівник бібліотеки підкреслив, що особливу увагу приділятимуть обслуговуванню читачів. «Відвідувач може скористатися мережею інтернет, випити кави або чаю, почитати пресу, взяти участь в якомусь обговоренні чи презентації. Це буде світла, простора будівля, з великими вікнами і з прозорими перегородками».
Через те, що у Львові не функціонує мережа громадських бібліотек, університет хоче зробити подарунок для громади міста – відкрити перший поверх бібліотеки для усіх зацікавлених. «Ми вирішили поєднати академічну й громадську бібліотеки. На Заході таких прецедентів поєднання майже немає, адже в розвинутих країнах і громадська, й університетська мережі бібліотек є самодостатніми», – каже Тарас Тимо.
«На першому поверсі, який діятиме в форматі громадської бібліотеки, ми передбачаємо особливу відкритість для різних груп користувачів: мам із дітьми, літніх, людей із особливими потребами. Тут буде представлена література популярного, а не академічного рівня. Це буде простір для зустрічей з письменниками, презентацій, щось на кшталт того, що бачимо в мережі книгарень «Є».
Тарас Тимо сказав, що у нову бібліотеку перенесуть весь фонд нинішньої університетської книгозбірні, яка розташована в двох приміщеннях, а це, приблизно, 150 тисяч томів сучасної наукової літератури різними мовами світу. Нова бібліотека зможе вмістити до 500 тисяч примірників. Тож десь за два роки ми зможемо запустити бібліотеку, – наголосив директор.
Джерело: