“Технології не можуть існувати самі для себе, а повинні служити людині”- ректор УКУ
Факультет прикладних наук УКУ належить до когорти наймолодших в університеті. Сенат підтримав його створення напочатку 2016 року, тому для викладачів та студентів це перший навчальний рік в новому статусі. Інавгурація факультету відбулася 30 вересня.
«УКУ – це місце зустрічей. Ми бачимо місію факультету в творенні місця зустрічі студентів, викладачів та інноваторів. Місця, де технології зустрічаються з соціальними проблемами, де ідеї зустрічаються із ресурсами для їх втілення, де зацікавленні та інноваторський блиск в очах зустрічаються з наукою. І коли одне «прикладається» до іншого виходить чудовий результат цих зустрічей», – сказав у вітальному слові декан факультету Ярослав Притула.
За його словами, більшість творень відбувалися на перетині. Тому міждисциплінарний підхід, з основою в інформаційних технологіях, є ключовим. Ярослав Притула нагадав слова Стіва Джобса, який вважав, що тільки технології недостатньо: «У ДНК Apple закладено, що технології самої по собі недостатньо. У нас технологія живе з гуманітарними науками…»
Минулого року в Університеті відкрили бакалаврську програму з комп’ютерних наук. Сьогодні – вже є факультет, де навчаються студенти-бакалаври першого та другого курсів та магістри програми з комп’ютерних наук за напрямом «Аналітика даних».
«Дякую, що повірили нам, прийшли до нас та тяжко працюєте. Виявилося, що не всім з нами по дорозі. Частина вибрала легший шлях поза УКУ. Але ті, хто залишилися – справжні знахідки для роботодавців. Їхня наснага, знання, навики – те , що буде рухати не одну компанію. Ми пишаємося вами та відчуваємо відповідальність за ваше майбутнє», – подякував другокурсникам Ярослав Притула.
Виявом довіри до УКУ та факультету є успішний набір на новостворену магістерську програму за напрямом «Аналітика даних» (Data Science). Ярослав Притула розповів, що все розпочалося миттєво – із допису теперішнього керівника магістерки, а тоді – киянина, засновника платформи онлайн курсів Prometheus – Олексія Молчановського у соціальній мережі Facebook. «На своїй сторінці Олексій написав: «Чи реально в Україні зробити інженерну програму світового рівня?!». Під чим дописом я відповів: «Візьми і зроби!». Рік важкої роботи і вересень 2016 року ми розпочали із новою англомовною програмою світового зразка», – поділився спогадами декан факультету.
Створення факультету – це відповідь на виклики, що стоять перед Університетом, Церквою, світом. «Навчання в Університеті – це нагода зрозуміти самих себе, для чого вчитесь та як використовувати науку для добра людства. Непересічна можливість діткнути таємниці Творця, який дає вам нагоду бути творчими. Проте урок, який ви також маєте засвоїти – те, що технології не можуть існувати самі для себе. Вони мають служити людині. Цілісній людині», – зазначив ректор УКУ о. д-р Богдан Прах
Почесним гостем вечора став віце-президент IBM з технологій безпеки Стівен Руссо. У вітальному слові він зазначив, що у студентів є можливість змінити світ – зробити його кращим або ні. «Навчання в такому закладі як Український католицький університет добре тим, що тут ви можете поєднати сферу науки та навчання із духовністю та вірою. Утворити чудовий симбіоз академічних навичок, християнського та духовного життя. І завдяки цьому ви знатимете, як зробити світ кращим.»
Стівен Руссо отримав диплом з комп’ютерної інженерії в Університеті Коннектикуту та багато років працює в сфері інформаційних технологій. Проте своїм справжнім та першим покликанням вважає служіння церкві. З 2003 року Стівен Руссо – диякон в русинській греко-католицькій церкві Святого Миколая в м. Дендбері, Конектикут. До того – 5 років навчався в духовній семінарії.
«Вважають, що люди орієнтовані або на технології, бізнес, або на духовність та духовний розвиток. І це різні групи. Проте запевняю вас, що ці сфери чудово поєднуються. Моїм ментором, другим батьком був монах. І його історія – непересічна. У юні роки він вирішив приєднатися до корпусу морської піхоти США, де зрештою став офіцером. Після того – працював керівником в одній з великих компаній, що на Мангеттені. В один день покинув усе і став монахом. Чому?! Бо все, що ви робите, потрібно робити для слави Божої. Це те, чого він мене навчив. Прагніть досконалості у всьому. І якщо ви скористаєтесь із пропозиції УКУ: поєднаєте ваше захоплення технологіями та духовний розвиток, то досягнете більше», – звернувся до студентів диякон Руссо.
Дуже важливо чути, що Бог хоче від нас. «Якщо відкриєте своє серце та розум на нові виклики, то зможете подолати перешкоди та реалізувати те, що вам до того не вдавалося», – додав диякон.
За кожним гарним проектом чи ініціативою – важка праця та віра людей в те, що робить Університет. Завдяки щедрій підтримці жертводавців УКУ постав і факультет прикладних наук. Його інавгурація – нагода ще раз подякувати за внесок у розвиток факультету – надання іменних стипендій студентам: компаніям N-iX, Eleks, Romexsoft, Perfectial, EPAM, Sigma Software, родині Сливоцьких, Андрію Павліву за “Стипендію імені Яреми Павліва”.