«Туга за Правдою, яка визволяє»: Мирослав Маринович про історію створення документа
Сьогодні одночасно на РІСУ й на сайті Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості опубліковано документ під назвою «Туга за Правдою, яка визволяє». Ми попросили розповісти дещо більше про історію його створення одного з підписантів цього документа – проректора з призначення та місії УКУ Мирослава Мариновича.
“Кілька років поспіль група українців, зокрема і з УКУ, брала участь у засіданнях Комісії «Правда, справедливість і миротворення», ініціатором якої був наш добрий приятель Антуан Аржаковський. Під час дискусій ми часто впиралися в проблему, яка досі не має вирішення: агресор (Росія) не лише не визнає правди, а й творить свою «альтернативну правду», якою дезорієнтує людей, а реакція світу на це є далеко не однозначною.
Політики, звичайно ж, намагаються вирішити цю проблему, але політичні рецепти поки що згадану недугу не лікують. Врешті-решт, ми поставили перед собою питання: «А які рецепти можна знайти у християнському вченні? І що могли б у цьому плані сказати українські християни?»
Так постала паралельна ініціатива, а саме: підготувати спільний документ, у якому й були б відображені міркування українських християн. Відразу було зрозуміло, що проблема «постправди» стосується усіх і не має конфесійного забарвлення, а тому братися за неї мають усі християни спільно. Тому впродовж цієї ініціативи до неї долучилися, окрім вірян Української Греко-Католицької Церкви і Православної Церкви України, ще й віряни Римо-Католицької Церкви в Україні, Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України та Собору Незалежних Євангельських Церков України.
Про цю ініціативу священиків і мирян були поінформовані предстоятелі наших Церков, і вони її благословили.
Плід нашої спільної праці й опубліковано сьогодні в Україні у вигляді документу «Туга за Правдою, яка визволяє». Автори його заохочують читачів не лише ознайомитися з текстом, а й підписати його, якщо викладені в ньому думки резонуватимуть у їхньому серці.
Утім, ми усвідомлюємо також, що невелика група авторів не могла інтегрувати в одному документі все розмаїття можливих міркувань чи пропозицій, що їх могли би сформулювати українці. Тому заохочуємо всіх, кого болить тема сучасного спотворення Правди, доповнити наші міркування своїми власними публікаціями.
Ми не можемо почуватися лише жертвами спотворення Правди. Адже нас і в цьому випадку морально зобов’язує завдання, сформульоване в ізраїльського пророка Ісаї: «Стеліть Господові дорогу в пустині, рівняйте в степу шлях нашому Богові!» (Іс. 40:3). Отже, маємо докладати зусиль і ми самі”, – Мирослав Маринович.