Цьогорічний симпозіум співпав із святкуванням 50-ліття від часу заснування Літургійного інституту св.Івана Павла ІІ у Кракові. З цієї нагоди до Кракова завітали літургісти не лише Східної Європи, а й з інших провідних європейських літургійних центрів таких як Папського Літургійного Інституту в Римі, Інституту св.Сергія в Парижі, Вищого Літургійного інституту в Барселоні, Німецького Літургійного Інституту в Трієрі.
Ціллю синпозіуму, який проходив під назвою «На службі Традиції та літургійного оновлення. 50-ліття Літургійного інституту у Кракові», було представлення діяльності різних літургійних центрів та їх доробку.
ФБФ УКУ на симпозіумі представляв завідувач кафедри літургійних наук д-р Василь Рудейко, який розповів про переосмислення літургії:
“Всеохопне вивчення літургійної традиії церкви та бажання оновлення церковного життя вказує на те, що церква є живою і критично осмислює своє покликання — проповідувати Євангеліє Христа та провадити вірних до Небесного Царства, святкуючи життєдайну присутність Христа у літургії Церкви. Літургія не може бути незмінно-традиційною, оскільки Церква живе сьогодні і її автентична літургійна традиція потребує переосмислення для того, щоб бути живою у контексті живої парохії. Для осягнення цього церква має бути відкритою до співпраці із науковцями, оскільки те, яким буде майбутнє літургійної спадщини залежить від того, наскільки добре вона зможе вивчити досвід минулого і осмислити завдання сьогодення” – наголосив він у своєму слові.
Симпозіум завершився дискусією про роль сучасних літургійних інститутів у сучасній Європі. Учасники дискусії наголосили на тому, що літургійні традиції різних помісних і місцевих церков допомагають зрозуміти самосвідомість церкви у присутності Бога у історичному, соціальному та суспільному просторі. Відтак дослідження літургійних традицій, їх осмислення та пропозиції щодо їх вдосконалення є служінням не лише церкві, а й суспільству. Науковці підбили підсумки тим, що співпраця літургійних інститутів Європи може дати можливість цілісного бачення проблематик літургійних досліджень, а відтак є дуже цінним практичним інструментом для кращого розуміння багатоманіття християнської європейської культури.