У першу неділю Великого Посту в Колегіумі говорили про почитання ікон
У першу неділю Великого Посту, 24 березня, коли УГКЦ святкує празник «Торжество Православ’я» – перемоги православної віри над єрессю іконоборства – у Колегіумі ім. Йосифа Сліпого відбулась особлива вечірня молитва.

Ця неділя зветься неділею Православ’я, бо пригадує вірним справжнє значення ікони, а саме поклоніння через видимий образ невидимому Первообразу – Богові.
Кожен, хто прийшов на молитву до каплиці блаженного священомученика Миколи Конрада, приніс із собою ікону. На початку с. Альфонса Карапата пригадала усім присутнім історію та причину походження цього свята і пояснила, чому в цей день ми по-особливому говоримо про почитання ікон.
Опісля, всі процесійно пройшли по Колегіумі, співаючи Ісусову молитву. «Молитва, запах кадила, незриме споглядання Христа, Богородиці та святих на іконах, немовби наповнювали усе Божою присутністю та духом єдності. Це було дуже по-особливому і таке я бачила вперше», – ділиться враженнями студентка УКУ Анастасія Михалюк.
Пізніше у каплиці отець Ігор Бойко окропив усі ікони свяченою водою. «Ми мали

можливість роздумувати над тим, що кожна людина теж є іконою, бо відображає образ Божий. Дуже важливо, виявляючи честь і пошану іконам у наших церквах та домівках, вчитися цінувати і почитати нерукотворний образ Бога в собі та в людині, що є поруч», – коментує сестра Наталя Заліська.
Довідка
Неділю Православ’я установив і наказав щорічно святкувати Собор у Константинополі 842 року. Мета цього свята — прилюдно й урочисто віддати честь і поклін святим іконам Ісуса Христа, Пречистої Діви Марії і святих. Оскільки перше торжество православ’я, себто прилюдне почитання святих ікон після осуду іконоборства, відбулося в першу неділю посту 842 року, то ця неділя до сьогодні залишилася неділею почитання святих ікон.
Прес-служба УКУ