Український католицький університет декларує, що прагне зберегти «автономність свого голосу» під час Президентських виборів (РІСУ)
ЛЬВІВ — На засіданні Сенату Українського католицького університету 19 вересня затвердили у новій редакції докумет «Політика університету щодо виборчого процесу в Україні», прийнятий цим закладом напередодні Президентських виборів 2004 року. У документі спільнота УКУ заявила, що прагне зберегти автономність свого голосу й належну нейтральність щодо розмаїття партій і виборчих блоків. Водночас університет готовий до дискусії за умови, що наданий ним майданчик «не використовуватиметься для чорного піару та зведення порахунків з опонентами». Автори документу висловили сподівання, що він також стане «заохотою для тих вищих навчальних закладів, які сьогодні також виробляють свою позицію щодо виборчого процесу в Україні».
«Нинішній виборчий сезон обіцяє бути не менш напруженим, ніж у минулі роки. Отож сьогодні завдання утверджувати демократичні засади Української Конституції, плекати свободу всіх громадян, а також виховувати академічну спільноту і все суспільство в дусі активного анґажування в суспільно-політичні процеси є так само актуальним», — йдеться у документі.
У ньому також декларується те, що студенти, викладачі та працівники УКУ як громадяни України є вільними у своїх політичних і передвиборчих симпатіях і жодний адміністративний тиск на їхні політичні переконання не допустимий. «УКУ покликаний плекати серед членів університетської спільноти культуру свободи та громадянської відповідальності», — читаємо у документі.
Свою позицію щодо виборів академічна спільнота УКУ, як йдеться у передмові до документа, базує на прикладі Української Греко-Католицької Церкви та її непохитних мучеників, які не йшли на моральні компроміси з будь-якою владою. «Ще 1994 року в інструкції своїм служителям УГКЦ ствердила, що вона „не хилиться в користь конкретної партії чи кандидата, а заявляє і подає етичні принципи і вимоги, необхідні в політиці”. Цю поставу тодішнього Глави Церкви Блаженнішого Патріарха Мирослава Івана кардинала Любачівського згодом розвинув і посилив нинішній Патріарх УГКЦ і Великий Канцлер УКУ Блаженніший Любомир кардинал Гузар», — зазначив віце-ректор з питань призначення та місії УКУ Мирослав Маринович.
З повним текстом документа можна ознайомитися на РІСУ.
РІСУ