Український інститут у Лондоні: що зроблено за рік
Український інститут у Лондоні Українського католицького університету опублікував свій Щорічний звіт. З серпня 2017 по липень 2018 було проведено 25 заходів, в яких взяли участь 1370 осіб. Інститут розширив сферу своєї діяльності шляхом проведення заходів у партнерстві з провідними культурно-освітніми установами у столиці Великобританії та за її межами, а також з іншими українськими та британськими громадськими організаціями, такими як Інститут сучасного мистецтва, Палата лордів, Лондонський університет (UCL), Університет Манчестера, Європейський банк реконструкції та розвитку, Лондонська єпархія Української греко-католицької церкви та Берта Док Хаус.
Український інститут у Лондоні продовжує свою місію і знайомить громадськість Великобританії з провідними інтелектуалами, авторами та мислителями, що працюють над українськими проблемами. В минулому році Інститут став платформою для відомих спікерів, серед яких були історик та міжнародний оглядач Енн Епплбаум (також патрон Інституту), Президент Українського католицького університету та наш меценат Єпископ Борис Ґудзяк, юрист і професор Філіп Сендс, а також один з найвідоміших українських письменників, який добре знаний закордоном – Андрій Курков.
Крім огляду історії, літератури та культури, Інститут також прагнув представити збалансовану та багатогранну картину масштабних змін, що відбуваються в українських політичних та бізнесових ландшафтах. Інститут надав платформу для динамічних та цікавих презентацій державних службовців. Серед них були в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, один з провідних дипломатів України Дмитро Кулеба, політичні експерти, такі як Сергій Лещенко та Адріан Каратницький, а також керівники бізнесу – президент Американської торговельної палати в Україні Енді Хундер.
Інститут позиціонує багату українську культурну спадщину та слугує містком між британськими та українськими культурними установами. У жовтні 2017 року в Інституті сучасного мистецтва у Лондоні в рамках “Трилогії Довженка: життя та смерть в часи революції” було показано три чудових фільми найвідомішого українського кінорежисера початку 20 століття Олександра Довженка. Відновлені копії фільмів стали доступними для Національного Центру Олександра Довженка, найбільшого в Україні кіноархіву. Програмний Директор Центру ім. Довженка Станіслав Менцелевський та Директор українських студій Університету Кембріджа Рорі Фінін обґрунтували історичне та культурне значення цих фільмів. Ми дякуємо Ларисі Яровенко, яка працювали на посаді менеджера проектів у 2017-2018 роках і допомагала показати лондонській публіці відновлені роботи Олександра Довженка.
Інституту також вдалося представити, відкритий та правдивий наратив щодо двох особливо складних тем – сторіччя Української революції 1917 року, та історії та сучасного стан українсько-єврейських відносин. Інститут розбив нове підґгрунтя, висвітлюючи низку подій для вивчення кожного з цих питань.
Інститут Лондона залишається одним з двох місць в столиці Великобританії, що надає можливість вивчати українську мову. Навчання здійснюється відповідно до трьох мовних компетенцій: для початківців, середнього та високих рівнів володіння мовою. Протягом осіннього семестру ці курси відвідали 20 студентів, а також 15 студентів у весняному та 8 студентів у літній семестри.
Інститут також підтримує діяльність свого Книжкового клубу: щомісяця відбуваються заняття з читання та обговорення важливих творів класичної та сучасної української літератури. За увесь рік було проведено десять сесій книжкового клубу, які модерував Володимир Олейко.
Інститут хотів би подякувати Українському релігійному товариству Святої Софії за надання приміщень у 79 Голландському парку в Західному Лондоні як місці проведення регулярних заходів та занять.
Марина Пезенті, керівник Українського інституту в Лондоні
“Робота в Інституті є найбільш захоплююча з тих, які я мала раніше. Тут величезні масштаби діяльності, а також багато викликів і можливостей. У 2017-18 роках ми активізували нашу роботу, плануючи нашу програму більш стратегічно, щоб впливати на дискурс про Україну у Великобританії з чіткими та конкретними повідомленнями. У 2017 році ми святкували соту річницю Української революції 1917 року. Цей рік і наступний, буде присвячений розвитку захоплюючого проекту з україно-єврейського діалогу. Ми пишаємося тим, що можемо залучати дійсно професійних спікерів з багатьох галузь життя”.
Анна Рід, письменниця
“Я у захваті від того, що маю честь співпрацювати з Українським інститутом. Наша місія полягає у тому, щоб поширювати українську культуру серед української діаспори у Британії. Проте найважливішим завданням є пояснення складного та суперечливого українського минулого та теперішнього серед корінних британців. Це надзвичайно прекрасно, що ми можемо творити єдину платформу для спілкування і дискусій серед найкращих мислителів, митців та бізнесменів”.
Леся Шолі, програмний розвиток та комунікації
“Завдяки вражаючій різноманітності подій світового класу, що представляють лідерів та експертів у галузі політики, історії, літератури та мистецтва, Інститут пропонує критичну інформацію про Україну широкій аудиторії у Великобританії. Спонсорство УКУ у Львові має вирішальне значення для успіхів Інституту і цей факт показує наскільки візія та праця УКУ є помітною в Україні та на Заході”.