Український католицький університет отримає відзнаку за волонтерську діяльність
Український католицький університет – серед 50-ти волонтерських колективів, чиї представники отримають цьогоріч відзнаку за волонтерську діяльність від президента Володимира Зеленського.

«Це серце. Золоте серце для простих людей, які захищають усіх нас… Люди мають знати, хто здійснює цю допомогу для України. Люди мають знати, чиє серце дає нам такий результат, за який українці вдячні», – зазначив Володимир Зеленський.
У своєму зверненні до Дня волонтера, президент наголосив: «Сьогодні волонтери – це найпотужніша частина громадянського суспільства України. Це рух, який об’єднує всі міста й громади нашої держави та всі соціальні групи. І це ідея, яка залучає до української боротьби за свободу мільйони людей із різних країн світу.
Слава всім, хто допомагає нашій обороні!
Слава всім, хто допомагає нашим волонтерам!».
В УКУ діє багато волонтерських ініціатив, які з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України спрямували свою діяльність на підтримку військових та тих, хто постраждав внаслідок війни.
«Наші працівники змогли приділити не просто час, а й докласти максимум своїх професійних зусиль, щоб допомагати тим, хто служить іншим», – каже ректор УКУ о. Богдан Прах.

Волонтерська сотня УКУ, яка діє ще з 2014 року, активно займається медичним напрямком допомоги. Волонтерський центр УКУ продовжує і далі працювати в холі Центру Шептицького та підтримувати наших воїнів і цивільних у їхніх потребах. З 24 лютого по 24 вересня «Волонтерський центр УКУ» передав близько 221 776 одиниць медикаментів, 89 009 харчових продуктів, 77 032 засобів гігієни, 42 611 тактичної медицини, 12 425 спорядження, 11 100 побутових речей, 8 600 одягу, 3 792 амуніції, 606 техніки.
Читати більше: Усі хочуть працювати для перемоги: як в УКУ діє Волонтерський центр?
Уряд студентів УКУ та інші студентські організації готують сухпайки, годують тих, хто в потребі, організовують акції для внутрішньопереміщених осіб.
Бібліотека УКУ продовжує збирати літературу для дітей і дорослих, які змушені виїхати за кордон, для освітніх центрів, які постраждали від бойових дій з боку росії. Центр Емаус продовжує працювати та перелаштовувати свою діяльність під нові реалії. Так, наприклад, Центр провів 5-ти денний табір для внутрішньо переміщених сімей з дітьми з особливими потребами.
УКУ веде активну роботу на інформаційному полі бою. Створено окрему вебсторінку для збору та збереження інформації про роботу університету в умовах війни англійською. Викладачі УКУ та випускники Школи журналістики та комунікацій розробили сайт-інструкцію «Post To Stop War», місія якого – зробити діалоги про війну ефективними за кордоном. У проєкті «Малі історії Великої війни» команда університету збирає та розповідає історії звичайних українців, які залишаються в тилу, але, як і військові на фронті, проявляють надзвичайну стійкість, мужність.
Під опікою Деканату душпастирських справ в університеті відбувалися щоденні літургійно-богослужбові практики, панахиди за померлими в часі війни, духовна опіка та розмови з переселенцями. Працює кризовий центр «Порадня». Консультантами є студенти магістратури УКУ під супроводом викладачів.
Більше про волонтерську діяльність УКУ читайте за посиланням: https://ucu.edu.ua/cat/volunteer-activity/