УКУ може стати коледжем (ТРК “Львівська хвиля”)
Замість ВИШу – професійний коледж. Такий статус може отримати Український католицький університет. Якщо приймуть зміни до Закону „Про вищу освіту”.
Нові правила – нові навчальні заклади. В Українському католицькому університеті кажуть, зміни в освіті потрібні, але робити їх варто не за рахунок статусу знаних ВИШів. У Міністерстві освіти – іншої думки. Там уже розробили оновлений закон „Про вищу освіту”.
Згідно з нововведеннями, університетом зможе називатися лише заклад із певною кількістю студентів денної форми навчання.
Віце-ректор УКУ Тарас Добко: „Ми побачили, що окремі положення обмежують можливість нормального функціонування чи діяльності, чи розвитку як нашого університету, так і кращих представників приватної вищої школи в Україні. За змінами, університетом, може стати лише той навчальний заклад, який має щонайменше три тисячі студентів денної форми навчання”.
Якщо зміни до Закону приймуть, Український католицький університет може стати професійним коледжем: на денній формі навчання тут лише 550 студентів. Але „розширюватися” ВИШ і не прагне. Головне не кількість студентів, а якість знань. Навіть у всесвітньо відомому Гарварді навчається близько – п’яти тисяч студентів.
Професор Ярослав Грицак: „Тут йдеться про якість. Часом краще бути мали, бути недержавним. Бо це створює островки іншості, іншої якості”.
Згідно зі змінами до закону претендувати на розширення автономії зможуть виключно державні вищі навчальні заклади. А з цього випливає, що приватний університет автоматично не може надавати якісну освіту. „Автономія має йти з низу, неможна автономію насаджувати зверху. Держава має помагати у створенні цієї автономії, але не може надавати цієї автономії не добивається. Тут є певна іронія іситуація, УКУ, який почав цей розвиток автономії, в кінці був виключений за формальними ознаками”, – обурюється Ярослав Грицак.
Щоб УКУ і надалі залишався вищим навчальним закладом, його керівництво уже зверталося до прем’єра та Президента. Завтра ім’я та статус цього вищого навчального закладу відстоюватимуть і на сесії міської ради. Депутати проситимуть Кабмін та Міносвіти внести відповідні поправки до Закону „Про освіту”.
Згідно зі змінами до Закону „Про вищу освіту” , вводиться чіткий розподіл вищих навчальних закладів. В залежності від кількості студентів, існуватимуть класичні, профільні університети, академії, коледжі та професійні коледжі. Ще одне нововведення закону. В Україні більше не видаватимуться дипломи спеціаліста. Існуватимуть лише три освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти: молодший спеціаліст, бакалавр та магістр.