УКУ відкриває бакалаврську програму з комп’ютерних наук
Український католицький університет у співпраці з бізнес-середовищем Львова, Львівським IT Кластером, провідними ІТ компаніями відкриває нову програму підготовки бакалаврів за спеціальністю «Комп’ютерні науки» – [email protected] (Computer Science at UCU). Програма стартує з наступного 2015-2016 навчального року.
[email protected] спрямована на студентів, зацікавлених багато навчатися і працювати над собою, щоб оволодіти головними професійними навиками в сучасних інформаційних технологіях та комп’ютерних науках, необхідних для швидкого працевлаштування на ринку праці.
«Маємо багато талановитих дітей. До прикладу, в одній із львівських спеціалізованих шкіл вчиться найкращий в Україні учень із фізики. Тобто, у середній освіті є серйозна конкуренція, завдяки якій формуються лідери. Проте лідери, які йдуть у традиційну вищу освіту, починають нудьгувати. Як наслідок – багато залишає країну. Наше завдання – підхопити цей лідерський потенціал і розвивати його. Вважаємо, що найкращий спосіб виховати нову особистість – створити для неї нове середовище. І це ми намагаємось створити в межах УКУ», – розповідає про актуальність програми [email protected] президент компанії «SoftServe» Тарас Кицмей.
«Одне із гасел УКУ – «візьми і зроби». Ми хочемо, щоб студенти нашої програми брали знання, досвід, навички та започатковували власний бізнес, працювали в компаніях, продовжували навчання та наукову діяльність», – ділиться очікуваннями програмний директор Ярослав Притула.
Програма розрахована на чотири роки. У програмі – предмети професійного та гуманітарного блоку. Серед профільних предметів, які вивчатимуть студенти: програмна інженерія, основи розробки програмного забезпечення, мови програмування, паралельні та розподілені обчислення, дискретні структури, графіка та візуалізація, людино-машинна взаємодія, аналіз даних, управління інформацією, інтелектуальні системи, бізнес аналітика.
«Для нас надзвичайно важливо, щоб ті знання з комп’ютерних наук та інформаційних технологій, які студент отримає під час навчання на програмі [email protected], були прикладними. Тому програма кожного профільного предмету передбачає практичні завдання та кейси, до розробки яких ми залучали людей, які працюють в ІТ галузі. Невід’ємною складовою навчання є також літні практики та стажування в ІТ компаніях. Ще однією особливістю програми є поглиблене вивчення іноземних мов. Починаючи з 3-го курсу, частина предметів на програмі [email protected] викладатиметься англійською мовою. Зважаючи на те, що сучасний світ є багатополярним, а інновації та відкриття відбуваються на гранях, стику культур, мов тощо, ми закладаємо перетини багатьох дисциплін: історія великих ідей, критичне мислення, академічне письмо, соціальне підприємництво», – розповідає Ярослав Притула.
З особливою увагою формувався викладацький склад. За словами Ярослава Притули, принципово нова кадрова політика – це те, що вирізняє [email protected] від інших програм. Залучити найкращих викладачів було основним завданням: «Проблема сучасної освіти в галузі комп’ютерних наук полягає в тому, що багато викладачів перейшли працювати в індустрію. Ми докладаємо зусиль, щоб повернути їх до викладацької сфери. Тому наші викладачі працюють в ІТ-сфері, викладають за кордоном, розвивають власні справи. І їм є чим поділитися зі студентами»
[email protected] – єдина програма такого рівня в Україні. Не тільки тому, що створена за зразком кращих шкіл світу в царині комп’ютерних наук, – університету Стенфорда (Stanford University) та Ватерло (University of Waterloo). Зміст програми формувався у співпраці з провідними ІТ компаніями Львова з врахуванням положення нового Закону України «Про вищу освіту», кращих українських і закордонних практик, рекомендацій Асоціації обчислювальної техніки (ACM) та Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE) від 2013 року, а також української Ради з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій від 2014 року
Завдяки щедрості жертводавців Університету та підтримці ІТ-компаній кращі вступники бакалаврської програми з комп’ютерних наук у 2015-2016 навчальному році зможуть стати лауреатами стипендій, завдяки чому можуть отримати істотну знижку в оплаті за навчання, безкоштовне проживання в колегіумі. Окрім того, УКУ надаватиме всіляку підтримку кращим студентам старших курсів в отриманні робочих стипендій за виконання практичних проектів з метою покриття оплати за навчання на програмі.
Сьогодні партнерами програми [email protected] є ІТ-компанії, які працюють на ринку Львова та України: SoftServe, Eleks, N-iX, GlobalLogic, EPAM, visCo, Sigma Software; Львівська бізнес-школа УКУ, Львівський IT Кластер, Beta Place, Startup Depot.
Завантажити буклет [email protected]
Сторінка програми