В Інституті літургійних наук УКУ представлено архіви композиторів Мирослава Антоновича та Ігоря Соневицького
Діяльність нідерландського «Візантійського хору», наукові праці Мирослава Антоновича, його листи до українських та європейських науковців представлено 25 листопада 2010 року на семінарі в Інституті літургійних наук УКУ. Учасники семінару також ознайомилися з творами композиторів церковної музики і власними композиціями Ігоря Соневицького.
Про історію і діяльність «Візантійського хору» розповіла Євгенія Лазаревич. Він був заснований 9 лютого 1951 року в м. Утрехт. Учасниками хору є корінні голандці, які, не знаючи мови, співають лише українською. Окрему увагу було звернено на листування композитора, зміст яких показує розуміння Антоновичем проблем української музики та знайомство з науковцями, праці яких визначали розвиток української науки.
Музикознавчі праці, біографічні матеріали, книги, листування та звукозаписи лягли в основу архіву Ігоря Соневицього. Про нього розповіли Марія Качмар та Ганна Шпілевська. Особливе місце в архіві займає колекція нот Артема Веделя та Нестора Нижанківського, творчій спадщині яких Соневицький присвятив основну увагу. У збірці виявлено декілька невідомих концертів Веделя.
Спеціальним гостем зустрічі була Тетяна Сенів з Долини – родинного міста Антоновича. Вона опікується експонатами, які знаходяться в Долинському краєзнавчому музеї. Електронний каталог архівів Мирослава Антоновича та Ігоря Соневицького розміщений на інтернет-сторінці Інституту літургійних наук УКУ.
Відділ інформації і зовнішніх зв’язків УКУ