УКУ є однією з інституцій, які сприяють примиренню між різними регіонами України – глава місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан
«З кожним роком дипломатія стає все складнішою, а це означає, що ми потребуємо щораз більше ідей від представників науки. Я знаю, що УКУ багато допомагає України, її розвитку», – зазначив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан на зустрічі зі студентами УКУ, на якій розповів про особливість роботи Місії ОБСЄ в Україні.
Розповідаючи про Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, її керівник в Україні розповів, що мандат для її проведення було надано 21 березня 2014 року. Тоді на території України знаходилося близько 20 спостерігачів, а головна функція, яку покладали на неї, була цивільна. Однак з цього часу як і ситуація в Україні, так і діяльність самої Місії була дещо змінена. Одним з переломних моментів стала трагедія з рейсом MH-17 Malaysia Airlines, яка відбулася 17 липня 2014 року. Відтак зараз чисельність місії нараховує понад 300 спостерігачів по всій Україні з 40 країні світу, а з січня їх кількість зросте до 500 осіб. І тепер, окрім всього іншого, на них покладено «напівмиротворча місія», яка зараз повинна слідкувати за режимом тиші, а також контролювати те, що відбувається на «проблемних територіях», в тому числі на 480-кілометровому відрізку українсько-російського кордону.
«Ми хочемо скористатися досвідом, та бути корисними в сприянні діалогу між сторонами конфлікту. Ми хотіли б допомогти збудувати більш соціально сильніше суспільство в Україні. І я переконаний, що в Україні існує багато життєвостійких та діючих організацій, які можуть сприяти діалогу між конфліктними регіонами. І це не комплімент, але я знаю що Український католицький університет є однією з таких інституцій», – зазначив Ертугрул Апакан.
Після зустрічі зі студентам, в стінах УКУ відбувся ще круглий стіл «Криза в Україні: глобальні виклики та перспективи» за участі представників ОБСЄ, керівництва УКУ та експертів з різних сфер, організований Львівською бізнес-школою.