В УКУ міжнародні експерти обговорять можливості запровадження нової системи забезпечення якості вищої освіти
3-5 жовтня в Українському католицькому університеті відбудеться нарада-семінар міжнародного консорціуму із розробки і запровадження нової системи забезпечення якості вищої освіти в Україні.
Консорціум діє у межах європейської програми Темпус з модернізації вищої освіти у країнах-партнерах Європейського Союзу (проект «Towards Trust in Quality Assurance Systems» 516935-TEMPUS-1-2011-1-FITEMPUS-SMGR). Учасники з України, Фінляндії, Словаччини і Португалії обговорять проміжні результати здійснення проекту, проаналізують основні перешкоди на шляху його реалізації, розглянуть плани і перспективи на 2013 і 2014рр.
В рамках наради-семінару 4 жовтня о 9:00 у семінарській кімнаті (ауд. 101) філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка, 35а) відбудеться відкритий круглий стіл на тему концепції забезпечення якості вищої освіти у новому законопроекті про вищу освіту, підготованого робочою групою під керівництвом ректора Київської політехніки проф. Михайла Згуровського. Учасниками круглого столу стануть проф. Юрій Рашкевич, проректор Львівської політехніки та експерт Національної команди експертів з реформування вищої освіти, Олена Козієвська, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, та Олександр Смирнов, голова експертного департаменту Української асоціації студентського самоврядування й член робочої групи з розробки законопроекту.
5 жовтня в рамках наради-семінару також відбудеться моніторинговий візит проекту за участі Жанни Таланової, менеджера з аналітичної роботи Національного Темпус-офісу (НТО) в Україні, та Олени Оржель, менеджер моніторингу проектів НТО.
Довідка.
Загальною метою проекту «Towards Trust in Quality Assurance Systems» є підтримка реформування українських ВНЗ завдяки впровадженню загальної, інноваційної, політично нейтральної програмної системи. Вона дозволить оцінювати якість ВНЗ за єдиним базовим підходом, а також використовувати мультиконтекстний підхід, який дозволить кожному вищому навчальному закладу розробляти власні стратегії із забезпечення якості, проводити оцінювання якості освіти та ранжування ВНЗ. Таке середовище гарантуватиме взаємне порозуміння і довіру між різними учасниками національних та міжнародних систем забезпечення якості. В результаті проекту, українська вища освіта має отримати формальну, уніфіковану систему забезпечення якості освіти.
До консорціуму входять: Університет м. Ювяскюля (Фінляндія), Університет м. Коїмбра (Португалія), Технічний університет м. Кошице (Словаччина), Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича (ЧНУ), Український католицький університет (УКУ), Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККМ), Українська асоціація студентського самоврядування (УАСС), Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, Державна інспекція навчальних закладів України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Парламентський комітет з питань освіти та науки.
Прес-служба УКУ