В УКУ обговорили питання реформи системи забезпечення якості вищої освіти в Україні
4 жовтня 2012 року в УКУ відбувся круглий стіл на тему концепції забезпечення якості вищої освіти у новому законопроекті про вищу освіту, розробленого «групою Згуровського». В обговоренні взяли участь українські та міжнародні експерти – представники вищих навчальних закладів з України, Фінляндії, Словаччини і Португалії, Інституту вищої освіти НАПН України, УАСС, національного Темпус-офісу в Україні, Державної інспекції навчальних закладів України, Комітету з питань науки та освіти Верховної ради України, викладачі й адміністрація УКУ.

Питання підвищення якості освіти поряд з посиленням академічної мобільності є однією з головних цілей Болонського процесу. З приєднанням України до Європейського простору вищої освіти у 2005 році у Бергені виникла необхідність розробки нових законодавчих принципів, які б максимально відповідали європейським стандартам освітніх реформ. Адже в Україні деякі документи, які відповідають за справи вищої освіти, датуються ще 90-ми роками, а профільний закон про вищу освіту був прийнятий ще у 2002 році і, на думку експертів, морально застарів.
За останні два роки з’явилося чотири різних законопроекти про вищу освіту, останній з яких за дорученням уряду був розроблений групою експертів під керівництвом ректора Київської політехніки проф. М. Згуровського. Наприкінці серпня цей законопроект був переданий на розгляд до Кабінету міністрів України.

Як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка» проф. Юрій Рашкевич, забезпечення якості освіти стало одним з питань, якому приділили велику увагу розробники законопроекту. Адже якість освіти входить в десятку найважливіших компетенцій, на які зважає працедавець, оцінюючи придатність випускника на ринку праці.
Експерти відзначали, що в законопроекті Згуровського взято курс на максимальну адаптацію української системи забезпечення якості до європейських стандартів, починаючи з філософії забезпечення якості, її інституційного оформлення у вигляді незалежної національної агенції із забезпечення якості, участі працедавців й інших стейкголдерів університетів у процесах із забезпечення якості, до зміни відповідних процедур. Щоправда, на думку проф. Рашкевича, додаткового опрацювання вимагає питання реформування освітніх стандартів, хоча й тут помітно істотний прогрес порівняно з чинним законодавством.
Учасники круглого столу обговорили інші аспекти забезпечення якості, як вони окреслені у запропонованому законопроекті, і висловили надію, що академічна спільнота українських ВНЗ виявить публічну підтримку ключових положень з реформування системи оцінки якості в Україні.
Прес-служба УКУ
Довідка.
Круглий стіл було організовано в рамках наради-семінару міжнародного консорціуму із розробки і запровадження нової системи забезпечення якості вищої освіти в Україні (проект європейської програми Темпус «Towards Trust in Quality Assurance Systems» 516935-TEMPUS-1-2011-1-FITEMPUS-SMGR). До консорціуму входять: Університет м. Ювяскюля (Фінляндія), Університет м. Коїмбра (Португалія), Технічний університет м. Кошіце (Словаччина), Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича (ЧНУ), Український католицький університет (УКУ), Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККМ), Українська асоціація студентського самоврядування (УАСС), Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, Державна інспекція навчальних закладів України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Парламентський комітет з питань освіти та науки.