В УКУ презентували етногенетичне дослідження «Національна пам’ять України»
13 квітня в Українському католицькому університеті відбулася презентація книжки о. Олександра Бодревича-Буця «Національна пам’ять України». Це етногенетичне дослідження автора – плід багатолітньої праці.
«Праця присвячена дослідженню української історії праісторичного, дослов’янського і слов’янського періодів, – розповідає редактор книги Роман Хоркавий. – Хронологічний діапазон її дуже широкий. Найважливіше, що у цій книзі автор показав механізм, як творяться нації».
Історик, декан Гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс під час презентації зазначив, що у книзі дуже чітко простежується тяглість української традиції, яка у праці починається з найдавніших часів і триває аж до доби національно-визвольних змагань.
«Концепції історії України, яку представив о. Олександр Бодревич-Буць, у професійному середовищі істориків, ми на жаль, поки ми не маємо. Ця книга є викликом для сучасних істориків, які мали б презентувати власну візію української історії та її тяглість. Ми потребуємо нових підходів та концепцій», – сказав Ігор Скочиляс.

Прикметно, що це не перша праця отця Бодревича-Буця. Коли він працював науковим співробітником Музею етнографії та художнього промислу, то підготував кандидатську дисертацію «Побут галицького селянства в період капіталізму (1848-1939)». Однак, органи КДБ не допустили її до захисту.
О. Олександр Бодревич-БуцьВін також працював в Музеї народної архітектури та побуту. Свої дослідження Поділля Буць-Бодревич виклав у праці «Народне будівництво Західного Поділля. Автор досліджував орнаментику в археологічних матеріалах, розгадував символи, створив альбом праісторичних елементів орнаментальних мотивів, систематизував їх. Результатом цієї багаторічної роботи стала книжка «Національна пам’ять України. Етногенетичне дослідження».
Довідка.
Отець Олександр Бодревич-Буць народився 18 серпня 1910 року в селі Нагоряни Пустомитівського району Львівської області, закінчив Львівську академічну гімназію, Львівську Богословську Академію (1935). Працював в Українському католицькому Союзі (1935-1939).
В той самий період отець вивчав соціологію у Львівському університеті, де отримав диплом магістра. Працював науковим співробітником Музею етнографії та художнього промислу, де підготував кандидатську дисертацію «Побут галицького селянства в період капіталізму (1848-1939)», але КДБ не допустив її до захисту.