В УКУ презентуватимуть компакт-диску з “Архієрейською Божественною Літургією для хору та оркестру”
Завтра о 14.00 годині в Українському католицькому університеті відбудеться презентація подвійного компакт-диску “Архієрейської Божественної Літургії для хору та оркестру” на музику Олександра Козаренка, у виконанні Лауреата національної премії ім.Т.Шевченка, заслуженої капели України “Трембіта”, під батутою художнього керівника і головного диригента Миколи Кулика, передає прес-секретаріат Глави УГКЦ.
Прем`єра та запис Архієрейської Божественної Літургії у виконанні хору та оркестру вперше будуть запропоновані слухачеві в історії духовної музики України. Цей проект був реалізований в серії «Духовна музика України» Фундації «Андрей». Фундатором даного проекту виступив Преосвященний Владика Василь Лостен, Єпископ Стемфордський (США).
За словами Михайла Перуна, який є директором благодійної фундації «Андрей» та водночас автором і продюсером цього релізу, «серія фонографічних записів «Духовна музика України» – по-своєму унікальне явище мистецького життя останнього десятиріччя. Заснована в 1996 році, вона стала потужним медійним проектом, що благовістував на весь світ українською духовною музикою та словом».
На 15 компакт-дисках, поєднуються імена класиків національного мистецтва Дмитра Бортнянського, о. Михайла Вербицького, Олександра Кошиця з нашими сучасниками Мар`яном Кузаном, Віктором Камінським, Олександром Козаренком. «І в цій багатообіцяючій єдності «золотої доби» української духовної музики з найповнішими опусами часто інспірованими безпосередньо Фундацією «Андрей», які йдуть в парі з благословенням та підтримкою Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) та високопросвященних Владик УГКЦ – запорука тяглості дорогоцінної традиції національної церковно-музичної творчості, яка до сьогодні є найкращим репрезентантом українського Духа», – сказав пан Михайло.