В УКУ розпочалася п’ята ювілейна Літня школа «Соціальна думка Митрополита Андрея Шептицького»
29 учасників з України, Польщі та Білорусі впродовж тижня досліджуватимуть соціальне вчення митрополита Андрея Шептицького та можливості його імплементації в умови сучасного суспільства.
Як сказав на відкритті Мирослав Маринович, президент Інституту релігії та суспільства, віце-ректор УКУ, постать митрополита Андрея є для нас, але також і для Європи, тестом, який ми повинні скласти: «Андрей Шептицький належить історії, але не відходить в історію. Він завжди з нами. Не минає жодного року, щоб його ім’я не пройшло як виклик, запитання, на яке ми маємо дати відповідь».
Ім’я Шептицького відоме також у світі. Часто його дії засуджують, вважають, що він не мав рації, але він перебував і перебуває на світоглядному зламі. Віце-ректор підкреслив, що Літня школа – це відповідь на виклик часу, можливість зазирнути у соціальне вчення митрополита, щоб учасники могли самі робити висновки. Він закликав учасників не приховувати свої тривоги чи застереження, тому що усі прийшли з різних контекстів, а значить – мають різне уявлення про постать митрополита.
Мирослав Маринович нагадав присутнім Курта Левіна, якого дитиною врятував митрополит і який до останніх днів життя був для нього прикладом для наслідування та святим без канонізації.
Ярослав Кіт, координатор Школи розповів про програму, яка складатиметься із двох блоків: лекцій Ярослава Грицака, Мирослава Мариновича, Олега Турія, Тараса Возняка, Оксани Гайової, а також Йосифа Зісельса, другий блок – навчальні екскурсії. Учасники поїдуть в м. Жовкву, с. Прилбичі, с. Вишня, Крехівський монастир, в якому Шептицький приймав монаші обіти, а також в архів Центрального державного історичного архіву, де побачать документ Берестейської унії, а також документи Петра Могили, Богдана Хмельницького, митрополита Андрея Шептицького.
Вечір буде присвячений переглядам фільмів та дискусіям серед учасників. Як сказав Ярослав Кіт, графік буде дуже насичений, який дозволить краще розуміти соціальне вчення митрополита Андрея, який є формувачем еліти, людиною, яка випередила свою епоху.