В УКУ стартує відновлена акція “Зі Сходу на Захід”
Після успішного весняного старту акції “Зі Сходу на Захід” (до Львова приїхало понад 1200 людей) ректор УКУ вирішив її продовжити ще на один рік. Правда, форматі “Школи формування громадянського суспільства”.
“В молоді з різних міст є бажання відвідати Львів, познайомитися з місцевими громадськими активістами; з другого боку — є потреба у львів’ян, познайомитися з людьми, які живуть в інших містах”, – так обгрунтовує потребу відновлення акції о. Павло Худ, керівник відділу рекрутингу і студентської кар’єри УКУ.
Організатори зазначають, що користуються величезним досвідом, який отримали під час проведення акції “Зі Сходу на Захід”, тому формат Школи громадянського суспільства також включає в себе екскурсію містом. Проте наголос ставиться на навчанні, майстер-класах, робочих зустрічах з активістами громадянського сектору.
“Я хочу, щоб наші гості здобули досвід і змогли реалізовувати громадські проекти у своїх містах і селах, – розповідає о. Павло. – Замало побачити Львів, захопитися ним і поїхати з опущеними руками”.
Організатори зазначають, що Школа формування громадянського суспільства відбуватиметься раз на місяці, а не щотижня, також немає географічних обмежень — в одній групі можуть бути студенти, учні, громадські активісти з Донецька, Херсона чи Харкова. Навідборі на Школу пріоритет отримують люди, які мають досвід роботи в громадській сфері. Важливо також, щоб студенти змогли чітко прописати свої потреби, яких знань чи досвіду їм не вистачає. “Для нас не важливо чи була людина у Львові, важливо інше — чи готова вона реалізовувати підготовлений у Львові проект у себе дома”, – каже о. Павло Худ.
Учасники, які приїжджають цього тижня учасники зустрічатимуться з Андрієм Москаленком, директором департаменту «Адміністрація міського голови», який розкаже про формування культури громадської активності у Львові, Володимиром Бєгловим – блогером, активістом, співзасновником проекту «TheUkrainians», Мирославом Паздерським (молодіжна комісія УГКЦ), який розповість про запуск молодіжного проекту “ДивенСвіт” та з Андрієм Ковальським (керівник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА), який розповість про те, як отримати державні кошти на фінансування громадських проектів.
Навчальні зустрічі будуть побудовані в наступний спосіб: спочатку майстер-клас з теми, на якій спеціалізується лектор, друга частина — практичний кейс, на якому учасники разом з лекторами аналізуватимуть проблеми, з якими стикалися активісти під час запуску проекту «TheUkrainians» чи “ДивенСвіт”. Андрій Ковальський розповість учасникам з якими труднощами стикаються громадські активісти, коли подають проекти до органів влади для отримання державного фінансування.
Отець Павло розповідає, що більшість учасників, які приїдуть на Школу, зорієнтовані на допомогу фронту та облаштування переселенців, але для нього важливіше, щоб учасники починали задумуватися над тим, що буде після АТО, як розвиватиметься Україна після війни. “Хочу, щоб студенти вчилися думати на перспективу”, – підсумував о. Павло Худ.