В УКУ триває наукова конференція з усної історії
25 істориків, соціологів, етнографів та журналістів з’їхались в УКУ, щоб обговорити питання досліджень з усної історії в межах наукової конференції “Суспільні злами і поворотні моменти: макроподії крізь призму автобіографічної розповіді”.

“Ідея конференції: зосередити тему на поворотних історичних моментах, і на переломних подіях, які не просто змінюють обставини нашого життя, чи змінюють соціальні відносини, а на тих подіях, які змінюють самих людей; громадян, які віднаходять для себе нову ідентичність, відкривають в собі якісь цінності, про які їм раніше, можливо, не було відомо, або вони глибоко десь у них дрімали”, – розповідає Оксана Кісь, співорганізатор конференції та член Української асоціації усної історії.
Програма конференції передбачає 6 тематичних блоків. Хронологічні рамки доповідей коливаються від початку ХХ століття і до подій сьогодення. Так, одна з сесій присвячена темі “Майдан як особистий досвід і досліднецьке поле”. Саме в часі цієї сесії відбулась презентація відео-проекту “Жіночі обличчя Майдану”. Над цим проектом протягом 72 днів працював Петро Дідула та Оля Онишко, які записли 46 відеоінтерв’ю з жінками, які підтримували в різний спосіб майдан.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JFRzOdSJN4g[/youtube]

Протягом двох днів дослідники обговорять процес та здобутки досліджень з усної історії. “Результатом конференції буде публікація матеріалів, тобто електронне видання текстів на базі Інституту народознавства Національної Академії наук України. І, звичайно, те що учасники конференції налагодять індивідуальну та інституційну співпрацю”, – розповіла доктор історичних наук Світлана Гуркіна, співорганізатор конференції та директор Інституту Історії Церкви УКУ.