Університетська освіта для суспільного оновлення, – в УКУ триває грузино-українська конференція
В Українському католицькому університеті 14-20 грудня відбувається міжнародна конференція «Університетська освіта для суспільного оновлення» у рамках міжнародного проекту співпраці Українського католицького університету з Навчальним університетом ім. Сулхана-Саби Орбеліані (Тбілісі, Грузія).
Перший день конференції розпочався з дискусії у міській ратуші «Україна-Грузія: досвід реформ і глобальні виклики» за участі міського голови Львова Андрія Садового, професора УКУ Ярослава Грицака, керуючого партнера pro.mova Євгена Глібовицького, ректора університету ім. Орбеліані Важи Вардідзе, керівника дослідницького інституту при університету ім. Іллі Чавчавадзе, колишнього члена антикорупційної ради Грузії Гігі Тевзадзе.
«Ми маємо чому повчитися у Грузії і можемо на основі вашого досвіду думати як покращити те, що ви вже впровадили. Бажаю плідної і результативної вам співпраці», – звернувся до учасників конференції Андрій Садовий.
«Щоб бути успішними у впровадженні реформ, треба відповідати на глобальні виклики, – наголошує Гігі Теврадзе і додає: – Корупція – це завжди результат, а не причина».
Наступний день розпочали зі знайомства грузинської делегації з УКУ. Про історію, місію та стратегію розвитку Українського католицького університету розповіли проректор УКУ Наталка Климовська, директор Інституту етики та проблем сучасності Володимир Турчиновський, керівник відділу маркетингу та комунікації Марія Чубата. На закінчення обговорили державно-правову систему та юридичну освіту в Україні. Доповідачами панелі стали Оксана Головко-Гавришева, академічний директор Центру верховенства права УКУ, Андрій Костюк, викладач права і філософії УКУ та LvBS, Звіад Рогава, декан юридичного факультету університету ім., доцент Ірина Софінська.
16 грудня, у третій день конференції учасники грузинської делегації ознайомилися з підходами до юридичної освіти, які пропонує Центр верховенства права УКУ. А також у дискусії з провідними експертами у сфері освіти говорили про освітні реформи та суспільне оновлення. Учасниками обговорення стали Тарас Добко, перший проректор УКУ, Вікторія Бриндза, керівник аналітичного відділу pro.mova, Єгор Стадний, виконавчий директор аналітичного центру CEDOS, Гігі Тевзадзе, директор науково-дослідного інституту (Грузія).
Візитом у новий дизайн-офіс найбільшої ІТ-компанії України розпочали 4-й день міжнародної конференції. Так учасники побували на екскурсії у інноваційному офісі компанії SoftServe. Vice-Prezident Administration Юрій Стогній розповів про розвиток ІТ-галузі. Ярослав Притула, керівник програми комп’ютерних наук УКУ та Софія Опацька, декан Львівської бізнес-школи звернули увагу на те, яких фахівців потребує ІТ-індустрія і які освітні підходи застосовувати до навчання розповіли.
«Якщо ми хочемо жити у безпечному та комфортному суспільстві, ми повинні брати участь у змінах! Ніхто за нас не зробить нашої роботи. Саме ми, громадяни, є голосом змін. Тому закочуйте рукави і творіть зміни самі», – наголосила проф. Террі Андерсон з Troy University під час дискусії про ефективне управління за участі студентів магістерської програми з публічного адміністрування. Дискусію модерував керівник Школи управління Павло Шеремета, серед учасників: Террі Андресон, Наталя Бордун, керівник ІЛУ, Гванца Абдаладже, керівник програми публічного адміністрування (Тбілісі).
Додамо, що міжнародна конференція в УКУ – це другий етап міжнародного освітнього проекту під назвою «Нові ідеї з новими силами: суспільні зміни в посткомуністичних країнах, що реформуються (Україна та Грузія)», який реалізовують за сприяння німецької фундації «Реновабіс» та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. У жовтні делегація УКУ відвідала університет ім. Сулхана-Саби Орбеліані.