Студенти УКУ презентували вистави англійською мовою
Учасники англійського драматичного гуртка УКУ (Drama Club) презентували спільноті університету вистави “Chicken Little” («Курча Ціпа») та “If the shoe fits” («Попелюшка»). Режисер-постановник – волонтер з Австралії Джаред Вітборн.
Тетяна і Джаред Вітборни разом дітьми приїхали на рік до Львова з Австралії, аби навчати англійської мови демобілізованих бійців і їхніх рідних. Джаред також приєднався до команди Центру сучасних іноземних мов УКУ.
«Це мій перший досвід роботи над виставою, де учасники не є носіями мови. Вже у процесі зрозумів, що недооцінив рівень виклику: студенти всі добре читали, розуміли зміст сценарію, суть жартів, але виникали труднощі, коли потрібно було запам’ятати та відтворити репліки дійових осіб без аркуша з текстом. Але я пишаюсь ними – за декілька місяців вони показали неймовірний прогрес. Деякі з сьогоднішніх діалогів представлені вперше – на репетиції часу не вистачило», – розповідає Джаред Вітман.
Обидві вистави – комедійні. Жанр обраний – невипадково: «Ми з дружиною довго думали, що буде цікавим для студентів, що буде близьке для них. І зупинилися на гуморі. Безумовно, це – виклик. Адже вистава на іншій мові – вже складно. Проте донести зміст жарту на іншій мові – це справжнє мистецтво».
Джаред за фахом юрист. Проте першу вищу освіту отримав у сфері мистецтва. Завершив навчання в одній із найстаріших та найпрестижніших музичних шкіл Австралії – Сіднейській музичній консерваторії, а згодом багато років працював музикантом. Власне, в консерваторії одним із предметів був театр та драма. Окрім того, вивчав драму у школі. «Щосуботи замість того, аби грати у футбол, як решта хлопців, я відвідував уроки драми. Тепер цей досвід та знання стали в нагоді», – жартує волонтер.
Подружжя Вітборнів здало своє помешкання в Сіднеї і за гроші з оренди проживає у Львові. «Умови праці в Австралії дозволяють взяти перерву на рік, а потім вернутись на своє місце роботи. Звичайно, з фінансової точки зору, залишити роботу і не отримувати доходу впродовж року – це дивне рішення. Але для нас дуже важливо показати дітям іншу перспективу та цінностей, інший вимір успіху, ширшу картину світу», – каже Джаред Вітборн.
Керівник Центру сучасних іноземних мов УКУ Галина Курочка розповідає, що ідея створити англомовний драматичний гурток в університеті виникла давно. Викликом було – хто вестиме і чи будуть студенти відвідувати . «У кожному університеті, який я відвідала в Північній Америці та Європі, гуртки – саме ті місця, де студенти об’єднуються, де вони формуються як спільнота та команда, цікаво проводять час після занять».
Гурток почав працювати напочатку 2017 року. За ці декілька місяців студенти підготували та показали дві вистави англійською мовою. «Це ефективний спосіб шліфувати іноземну мову. Окрім того, виступи на сцені перед аудиторією – чудова практика публічного виступу та спосіб долати страх говорити іноземною мовою», – переконана Галина Курочка.
Таня Карпа – студентка першого курсу програми Artes Liberales УКУ. У виставі “Курча Ціпа” вона грала головного героя, який за сюжетом, стає свідком падіння неба і спішить розповісти про це президентові. «Минулого року я успішно склала ЗНО з англійської мови. Проте підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання не передбачала активного використання мови, а радше заучування фраз, слів. В УКУ, окрім академічних занять з англійської мови, я відвідую English Club, Drama Club. Ми спілкуємося із носіями мови, і у такий спосіб вчимося», – розповідає про свій досвід вивчення іноземної мови в університеті студентка.
Заннятя на драматичному гуртку відбувалось щотижня та тривало майже півтора години. «Вразило, як наші викладачі (Джаред та його дружина Таня) готуються до кожної зустрічі, як багато вкладають зусиль та енергії. Джаред ніколи не говорив, що ти робиш щось неправильно – а на власному прикладі пояснював, як потрібно », – ділиться враженнями Таня Карпа.