В УКУ відбулася конференція до століття служіння редемптористів в Україні
В 2013 році відзначається столітній ювілей служіння на території України Чину Найсвятішого Ізбавителя. З цієї нагоди 14 листопада в УКУ відбулася наукова конференція «Редемптористи в Україні: 100 років подвижництва і служіння». Наукові дослідження та «живі свідчення» розкрили важкий життєвий шлях, який довелося пройти згромадженню на нашій землі в ХХ ст.

Як розповів проректор УКУ та завідувач кафедри церковної історії Олег Турій, столітній ювілей спонукає до певної призадуми та аналізу, а також підведення підсумків за цей час. Саме це і послужило головною метою для проведення наукової конференції. Однак, незважаючи на багатогранну діяльність, яку проводили тут редемптористи, кількість матеріалів щодо цього питання в львівських архівах є доволі незначною. Тому багато що з цього доводиться шукати в Канаді та Бельгії, а також в Римі.
«Дуже часто, зокрема на курсах церковної історії ми намагаємося скерувати діяльність самих редемптористів на дослідження своєї власної історії», – зазначив Олег Турій.
Загалом, доповіді на конференції акцентували свою увагу на певних подіях, які впливали на діяльність редемптористів в Україні. На думку дослідників, саме енцикліка Папи Лева ХІІІ «Rerum Novarum» (1891 рік), а також діяльність митрополита Андрея Шептицького щодо розвитку українського монашества і його запрошення спонукало 4 отців та 2 братів з Бельгії на чолі з о. Йозефом Схрейверсом (згодом настоятелем місійної спільноти) прибути до України.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F1VYtiFDJ2w&feature=player_embedded[/youtube]
Поряд з тим були доповіді, які представляли маловідомі факти з історії редемптористів. Також деякі доповіді зосереджувалися на окремих постатях, таких як єпископ Миколай Чарнецький, владика Василь Всеволод Величковський чи о. Володимир Стернюк.
Окрім науково-дослідних матеріалів, на конференції можна було почути і «живі свідчення» про діяльність редемптористів в Україні. Частина з них – з архіву Інституту історії Церкви (наприклад інтерв’ю з єп. Филимоном Курчабою (ЧНІ) 1993 року).

«Для менt особисто історія редемптористів – це не лише архівні документи чи написані статті і публікації, а це, перш за все, контакт із живими людьми, нагода пізнати життя спільноти не лише з теорії, але й дуже в конкретній практиці», – зізнався Олег Турій.
Для протоігумена Львівської провінції Чину Найсвятішого Ізбавителя о. Ігоря Колесника представлена тут історія – це можливість показати молодшим поколінням приклад, на якому слід вчитися як давати собі раду в майбутньому.
Прес-служба УКУ