В Львові відбулася нарада міжнародного консорціуму TRUST із запровадження нової системи забезпечення якості вищої освіти
3-5 жовтня в УКУ українські та міжнародні експерти, які представляють партнерів проекту «Towards Trust in Quality Assurance Systems», обговорили основні виклики реформування системи забезпечення якості вищої освіти в Україні.
Учасники наради заслухали звіт про стан виконання проекту, плани підготовки фахівців із забезпечення якості освіти у межах проекту, а також обговорили кроки для поширення результатів та напрацювань консорціуму серед академічної спільноти, працедавців та національних організацій, відповідальних за розвиток освіти в Україні.
На першому етапі реалізації проекту експерти аналізували сучасну систему забезпечення якості вищої освіти в Україні, її обмеження та недоліки, вивчали європейський досвід у цій ділянці, беручи участь у тренінгах, які відбулися за підтримки європейських партнерів проекту в Фінляндії, Словаччині і Португалії. Як результат, експерти проекту запропонують українській громаді нову філософію, критерії та процедури із забезпечення якості вищої освіти в проекції на трикутник знань «освіта-наука-інновації».
На думку першого проректора УКУ та координатора участі Університету в проекті TRUST Тараса Добка, однією з найцікавіших доповідей під час триденної наради була доповідь фінського партнера проекту проф. Тімо Тіхонена (Університет м. Ювяскюля). Він представив концепцію успішного університету з точки зору забезпечення якості. Проф. Тіхонен сформулював 10 заповідей університету. Він наголосив, що основна роль університету як соціальної структури полягає у підтримці академічного росту і розвитку своїх членів.
У межах наради також відбувся моніторинговий аналіз проекту за участі представників національного Темпус-офісу (НТО) в Україні, які заслухали про стан виконання проекту у окремих партнерах консорціуму, обговорили з адміністрацією, викладачами й студентами УКУ вплив проекту на академічну спільноту Університету і висловили свої рекомендації щодо покращення управління проектом та поширення його результатів серед зацікавлених кіл в Україні.
Довідка.
Загальною метою проекту «Towards Trust in Quality Assurance Systems» європейської програми Темпус з модернізації вищої освіти у країнах-партнерах Європейського Союзу є підтримка реформування українських ВНЗ завдяки впровадженню загальної, інноваційної, політично нейтральної програмної системи. Вона дозволить оцінювати якість ВНЗ за єдиним базовим підходом, а також використовувати мультиконтекстний підхід, який дозволить кожному вищому навчальному закладу розробляти власні стратегії із забезпечення якості, проводити оцінювання якості освіти та ранжування ВНЗ. Таке середовище гарантуватиме взаємне порозуміння і довіру між різними учасниками національних та міжнародних систем забезпечення якості. В результаті проекту, українська вища освіта має отримати формальну, уніфіковану систему забезпечення якості освіти.
До консорціуму входять: Університет м. Ювяскюля (Фінляндія), Університет м. Коїмбра (Португалія), Технічний університет м. Кошице (Словаччина), Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича (ЧНУ), Український католицький університет (УКУ), Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККМ), Українська асоціація студентського самоврядування (УАСС), Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, Державна інспекція навчальних закладів України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, Парламентський комітет з питань освіти та науки.