В УКУ відбулася освітня гра Львівська Модель ООН
З 1 по 3 травня 94 делегати зі всієї України взяли участь у Львівській Моделі ООН – освітньо-рольовій грі, в якій учасникам пропонується відчути себе дипломатами різних країн, які мають вирішити певні глобальні проблеми.
Як розповів організатор Львівської Моделі ООН Тарас Репицький, це перший захід на такому рівні у Львові.
«Ідеєю є імітація роботи ООН у різних комітетах, протягом якого учасники можуть відчути себе у ролі дипломатів, спікерів та політичних чи громадських лідерів», – зазначив Тарас Репицький.
Відтак цього разу учасники моделювали діяльність трьох комітетів: Ради Безпеки ООН, Ради ООН з прав людини, Економічної та Соціальної Ради.
Головне завдання, яке поставили перед собою організатори – це навчити молодих людей, які в майбутньому мріють стати дипломатами, політиками чи лідерами правильно доносити свою думку, ораторського мистецтва, показати особливості глобальної політики, дотримуючись реальних правил та процедур.
«Перед учасниками проблеми були поставлені ще заздалегідь, відтак під час програми вони дивляться на неї з точки зору своєї країни, як можна вирішити це питання», – розповів співорганізатор акції Назар Вільховий.
Географія учасників налічувала 17 регіонів України, в тому числі 20 делегатів зі сходу та 44 з центральної України. Загальна кількість учасників становила 94 особи.
Розповідаючи про причини того, чому вирішили взяти участь у Моделі ООН у Львові, більшість учасників зазначають, що це хороша можливість для них дізнатися щось нове, а також поділитися своїм досвідом.
«Коли я була в США, то три дні провела у Вашингтоні, де була на конференції з сенаторами, представниками їхньої влади. Вони нам розказували, що самоуправління і влада – це не такий високий щабель, як ми думаємо, і доступне кожному», – розповіла школярка Юлія Даниленко із Полтави. Саме це надихнуло дівчину податися і на Львівську Модель ООН.
Окрім того, в перший день заходу її учасники мали лекції та зустрічі з різними лідерами думок.
«Поставтесь дуже серйозно до ваших обов’язків тут під час цієї програми. Адже на вас лежить відповідальність, щоб ви зробили максимально все від вас залежне, для того, щоб ви прониклися природою ООН, зрозуміли важелі впливу організації, і задіяли себе у користуванні цими важелями», – звернувся під час відкриття заходу до учасників проректор УКУ Мирослав Маринович.
Свої слова він аргументував тим, що Україна повинна мати політичну еліту, яка готова буде заповнити політичні пости у Європі, в усіх дипломатичних структурах. Це має бути добре вишколена еліта, яка розуміє природу тих організацій, куди вона йде, яка знає європейські мови, і яка вихована в парадигмі національних інтересів України.
В другий і третій день учасники були залучені у роботі в комітетах.
Як розповіли організатори, вже на осінь планується ще одна Львівська Модель ООН. Тільки цього разу вона обіцяє стати міжнародною, адже вже є бажаючі з інших європейських країн взяти в ній участь.
Модель ООН – гра, яка вже багато років відбувається по всьому світі, а в 2009 році відбулася перша Глобальна Модель ООН. У Львові її організаторами стали Інститут соціальних ініціатив та Український католицький університет за сприяння представництва ООН в Україні, Спілки української молоді в Україні, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації.