В УКУ відбулись випускні урочистості магістрів-істориків
16 січня в УКУ відбулись випускні урочистості магістрів програми «Історія» – чотирнадцять студентів отримали дипломи магістрів. Їх вітали перший проректор Українського католицького університету Тарас Добко, декан гуманітарного факультету історик Ігор Скочиляс та почесний гість урочистостей проректор з питань призначення та місії УКУ Мирослав Маринович.

У вітальній промові Мирослав Маринович вказав на три «вовки», «які, ніби троянські коні, причаїлися в нас самих, бо виглядають привабливо й не викликають у нас жодної тривоги».
Перший, за словами проректора УКУ, це так званий «тверезий глузд», мовляв, зло завжди буде князем цього світу, і мені одному цього не змінити. «Другий «вовк», який причаївся в нас, – це рух лінією найменшого спротиву. «Моя покійна бабця любила казати: «Риба шукає, де глибше, а людина – де ліпше», – розповідає правозахисник. – Отже, думати так – природно. Але якщо ви не загнуздаєте гравітаційну силу цієї логіки, то постійно входитимете в суперечність із основоположними принципами людської цивілізації».
«Ще один «вовчик-братик» – це мілкота людського духу. Закінчився якийсь цивілізаційний мегацикл, і ми знову підійшли до часу лжепророків і лжемесій. Розпач став тими широко прочиненими дверима, якими багато хто ходить». Однак Мирослав Маринович вважає, що існує щонайменше дві перспективи, в яких темрява є підставою не для розпачу, а для оптимізму.
Проректор закликав випускників Українського католицького університету починати зміни зі себе, «з того, до чого за 700 років до Різдва Христового закликав людей ізраїльський пророк Ісая: «Стеліть Господові дорогу у пустині, рівняйте в степу шлях нашому Богові!» (Іс. 40, 3). Почніть це робити зі себе, з оселі вашої душі. Цей заклик стосується мене такою ж мірою, як і вас. Ми співвідповідальні за те, що діється довкола. Бережіться тих вовків, що чигають на вас під горою, а ще більше – тих, що причаїлись у вас самих. Сьогодні ваше майбутнє життя – ніби аркуш оптимістично білого паперу, списаного симпатичним чорнилом. Якщо будете літеплі, письмена так і залишаться невидимими. А проявляться вони тільки тоді, коли ви розігрієте їх жаром свого серця».
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5M48OxqsRuc&feature=player_embedded[/youtube]

Перший проректор УКУ побажав випускникам бути уважними істориками: «Без історії людині мала би загрожувати ілюзія самодостатності чи ж тиранія моменту. Історія дає перспективу, порівняння, увагу до деталей, а, відповідно, до людини. Будьте уважними до деталей, будьте хорошими істориками», – звернувся до магістрів Тарас Добко.
Історик Ігор Скочиляс додав, що, попри складний період, у якому перебуває Україна, це час надії: «Він відкриває вам перспективи. В Україні ми тільки починаємо будувати нове життя: ваша дорога відкрита. Використовуйте усі можливості, не бійтеся критично мислити, вмійте говорити правду, вмійте дослухатися до голосу свого серця і творити себе».
Під час випускних урочистостей студентів також нагородили почесними грамотами, зокрема, «за зразкове написання та захист магістерських робіт», «за внесок у розвиток студентського руху», «за успіхи у навчанні та духовному зрості» тощо. Також троє випускників отримали дипломи магістрів з відзнакою.
Урочистості закінчилися молитвою у крипті собору святого Юра та зустріччю студентів з Архиєпископом і Митрополитом Львівським Ігорем Возняком.
Прес-служба УКУ