В УКУ відбувся форум молодіжних лідерів та душпастирств
Молодіжний форум тривав з 8 по 10 червня у Центрі Шептицького і об’єднав в вмотивовану молодь, священиків, активістів та лідерів, які зацікавлені у розбудові громади церкви. Подія відбулася вперше з ініціативи Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ та Комісії душпастирства молоді РКЦ.
Отець-диякон Володимир Битюга із духовно-пасторального відділу УКУ зазначив, що завданням пасторів є всіляко посприяти молоді, яка переживає стадію пошуку:
«Ціллю Форуму є зібрати різних людей з усіх куточків України та закордону. Ми намагаємося запропонувати молоді своє бачення та допомогти вирішити їх проблеми. У тих подіях, що переживає молодь, ми намагаємося знайти і знівелювати слабкі моменти та підсилити сильні сторони, щоб вони були вмотивовані та зацікавлені» , – зазначив отець Володимир.
Лілія Семко приїхала на форум із США. Чотири роки тому вона виграла грін-карт і зараз є членом комісії молоді єпархії Святого Миколая у Чикаго. Її друзі із США делегували її в Україну, коли дізналися про проведення такого заходу. За її словами, у християнських спільнотах США прагнуть набратися досвіду України із залучення молоді до життя церкви та перенести цей досвід на американський грунт.
«Ми хочемо стимулювати прогрес наближення молоді до церкви. У греко-католицькій церкві в США багато соціальних, патріотичних, але не так багато духовних заходів. Також ми намагаємося залучити у спільноту і нових людей. Ми проводили такі заходи, як чування біля Гробу Господнього, однак це майже не залучило нову молодь. Для цього ми намагаємося удосконалити наші підходи і аналізуємо проблеми. Незважаючи на те, що у США стабільно, захищено і добре, проте не вистачає коріння. Там ми цвітемо, а тут воду п’ємо» , – розповіла Лілія.
Отець Максим Рябуха, душпастир Київської архиєпархії УГКЦ, зазначив, що молодь має бажання знайти у житті своє активне місце.
«Форум мав дві тематики. Перша – це визначити, про що думає молодь, які виклики перед нею постають та що її цікавить. Друга – як церква може допомогти вирішити виклики, знайти себе і реалізувати власний потенціал. Для цього ми обговорювали ті реалії, у яких зараз формується молоде покоління, та намагалися визначити ризик та властивості сучасного світу, який постійно змінюється. Також ми прагнули налагодити діалог поколінь, щоб налагодити спілкування між дорослими людьми та молодим поколінням. Молодь надихаюча, вона точно має бажання жити, віднайти сенс життя і знайти у ньому своє активне місце».
Підготував Роман Тищенко