В УКУ відбувся масштабний міжнародний науковий конгрес ASEEES-MAG Summer Convention
26-28 червня 2016 року в Українському католицькому університеті відбувся міжнародний конгрес Асоціації слов’янських, східноєвропейських та євро-азіатських студій (ASEEES) і Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МAГ), який зібрав понад 500 учасників зі всього світу.
Науковці та дослідники з Північної Америки, Східної та Західної Європи, України, Білорусі, Росії та навіть Кореї мали змогу подискутувати зі своїми колегами, обмінятися думками та глибше дослідити обрану тематику. Програма складалася з близько 450 презентацій, в тому числі 150-ти тематичних панелей та цілої низки секційних і пленарних засідань, присвячених Україні, Білорусії, Росії, Східній Європі та Євразії в теперішньому світовому і локальному контексті.
Серед тематичних панелей – історія, антропологія, гендерні дослідження, панелі присвячені ідентичності та соціальній пам’яті, література, мова та лінгвістика, медійні дослідження, політичні науки, дослідження з питань релігії та багато інших.
О. Богдан Прах, ректор УКУ, своїм розпочав офіційне відкриття конгресу ASEEES-MAG Summer Convention своїм вступним словом:
“Ми прагнемо, аби гуманітарна освіта в Україні розвивалася за найвищими міжнародними стандартами. Тому запрошуємо до нас на навчання молодих аспірантів – в нашому університеті для всіх є місце”.
Зі своїм вступним словом до учасників звернулися Анджей Тимовський (Голова цьогорічного комітету ASEEES-MAG Summer Convention), Євген Бистрицький (виконавчий директор фундації Відродження), Padraic Kenney (Президент Асоціації слов’янських, східноєвропейських та євро-азіатських студій (ASEEES)), Лілія Гриневич (Міністр освіти та науки України) та Георгій Касьянов (Президент Міжнародної асоціації гуманітаріїв (МAГ)).
“Тема конгресу надзвичайно болюча і той же час актуальна для нашої країни. В глобалізованому світі ми стаємо все ближчими один до одного, але чи при цьому ми краще пізнаємо один одного? Завдяки цьому конгресу ми маємо змогу зрозуміти, що інший є інакшим, непізнаним другом. Я хочу побажати кожному учаснику натхнення та порозуміння. Аби в результаті цього конгресу ми мали змогу в іншій людині розпізнати не чужинця, а в першу чергу друга. Зичу плідної праці”, – зазначила Лілія Гриневич, Міністр освіти та науки України.
Владика Борис Ґудзяк, президент УКУ, завершив відкриття конгресу своїм вітальним словом.