Великий канцлер УКУ та Президент УКУ беруть участь у XIV Звичайній асамблеї Синоду єпископів у Ватикані
4 жовтня у Ватикані розпочалася XIV Звичайна асамблея Синоду єпископів, присвячена темі «Покликання і місія сім’ї у Церкві та в сучасному світі». Участь від УГКЦ беруть: Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, Великий канцлер УКУ, владика Борис (Ґудзяк), Президент УКУ, владика Гліб (Лончина), колишній голова Сенату УКУ.

Коментуючи цю подію для РІСУ владика Борис зазначив, що цей Синод, який стосується родинних питань, привертає значно більше уваги, аніж попередні, які почав скликати ще Папа Римський Павло VI. Бо, за його словами, родина – центр нашого життя. «Щоб зберегти людство, забезпечити його розвиток, нам слід зберігати і леліяти родину і кожну клітину її буття», – зазначив в коментарі єпископ.
Також, на його переконання, брати участь у такому заході є великим привілеєм і, водночас, високою відповідальністю.
На його думку, питання стану сім’ї в ХХІ столітті пов’язане з багатьма болючими феноменами. Адже зараз у світі в різних соціальних, економічних і культурних контекстах постають гострі загрози для християнської сім’ї.

Як зауважив Президент УКУ, серед чинників, які ускладнюють життя сімей, є бідність та безробіття, війна, втеча від насилля і вимушена міграція, екологічні виклики, катастрофи і голод, детрадиціоналізація культури, безпрецедентні спроби радикально надати нове визначення подружжю, та індивідуалістичний світогляд і стиль життя.
«Очікую особливого натхнення і проводу від Святішого Отця. Передбачаю, що під час Собору Папа буде передовсім молитися і уважно слухати Боже Слово і представлення делегатів. Проте процес формулювання відповідей на гострі питання триватиме і після Собору», – поділився своїми очікуваннями владика Борис.
Додамо, у цьогорічному зібранні беруть участь 270 Синодальних Отців, 42 із них — на підставі виконуваного служіння (Глави Східних Церков [15], Голови відомств Римської курії [25], Генеральний секретар Синоду та його заступник), 183 обраних та 45 призначених Папою. Вони походять: 54 — з Африки, 64 — з Америк, 36 — з Азії, 107 — із Європи, 9 — з Океанії. Серед них — 74 кардинали (між ними — один патріарх і двоє Верховних Архиєпископів), 6 патріархів, 72 архиєпископи, 102 єпископи, двоє парафіяльних настоятелів і 13 богопосвячених осіб.
У роботі асамблеї беруть участь також 24 експерти та помічники секретаріату, 51 спостерігач, 14 делегатів від братніх Церков. У контексті теми асамблеї варто зазначити, що серед спостерігачів та експертів 18 осіб представляють подружні пари, батьків чи глав родин.
В рамках синодальної асамблеї, 17 жовтня 2015 року, відбудеться урочистий захід у залі Павла VI у Ватикані з нагоди 50-річчя ватиканського Синоду єпископів. Наступного дня, 18 жовтня, під час Святої Меси в базиліці св. Петра відбудеться канонізація декількох святих, зокрема — подружньої пари Луї та Зелі Мартен, батьків св. Терези від Дитятка Ісуса.
Для зручності інтернет-користувачів Синоду єпископів уже створили сторінку поточного щоденника Асамблеї на офіційному порталі Ватикану. Також відкрито відповідну сторінку у Вікіпедії.