«Відчуваю гордість і щастя, коли можу бути корисною суспільству», – Анастасія Слюсаренко, співзасновниця ГО «Тарілка»
Громадська організація «Тарілка» – це перший продовольчий банк у Львові, який збирає з магазинів та закладів харчування їжу, яка на межі терміну придатності. Щодня волонтери «Тарілки» разом із водієм «Тарілкомобіля» виходять на так званий «маршрут добра», на якому збирають, транспортують продукти і передають їх людям у потребі.
Як проєкт «Тарілка» гуртує громаду довкола проблеми бідності та екології – читайте у інтерв’ю Анастасії Слюсаренко, випускниці магістерської програми з Інновацій та підприємництва Львівської бізнес-школи (LvBS), співзасновниці ГО «Тарілка».
Щедрий вівторок — це Всеукраїнський день добрих справ! Цьогоріч він припадає на 30 листопада. Ми вирішили поділитися з вами історіями служіння студентів, випускників та викладачів УКУ. Протягом останніх 3-х років понад 500 студентів нашого університету були залучені до реалізації близько 40 соціальних проєктів. Тож запрошуємо вас разом з УКУ, університетом, який служить, приєднуватися до Всеукраїнського дня добрих справ і долучатися до благодійності.

Анастасіє, розкажи, чому вирішила присвятити свій час соціальній роботі? Що стало мотиватором до волонтерства?
Ми – перший продовольчий банк в Україні, який збирає у закладах харчування та супермаркетах Львова продукти, термін придатності яких через кілька днів добігає кінця. Ці продукти ми віддаємо малозабезпеченим людям. Таким чином прагнемо зменшити рівень органічних відходів та забезпечити щоденне харчування людей, які через безробіття, низьку зарплату чи пенсію не можуть робити цього самостійно.
З часу старту проєкту наприкінці вересня 2019 року нам вдалося залучити до нашого проєкту чимало партнерів, сформувати команду, придбати «Тарілкомобіль» та отримати приміщення від Львівської міської ради за адресою вул. Кульпарківська, 158. Там ми провели частковий ремонт за кошти благодійників і відчинити двері для наших відвідувачів. Щоденно вони до нас телефонують і записуються у чергу за продуктами. Зараз у нас є можливість видавати по 25 продуктових наборів щодня.
Ідея банку їжі – не нова, це звикла практика країн з цілого світу. Є різні формати роботи таких громадських організацій і вони, без сумніву, змінюють світ, дбаючи про людей у потребі та екологію. Наша команда вирішила взятись за втілення такої місії в Україні. Так за перші дні функціонування «Тарілки» ми одразу відчули на скільки наша волонтерська праця та місія цінується людьми у потребі, партнерами, благодійниками, громадою. «Тарілка» гуртує громаду довкола проблеми бідності та екології – хтось ділиться продуктами, хтось підтримує фінансово, а дехто готовий допомагати часом та власними компетентностями.
УКУ позиціонує себе як університет, який служить. Як проявляється це служіння у роботі твоєї організації?
Я справді відчуваю гордість і щастя, коли можу бути корисною суспільству у більших масштабах, бо бути пластункою та випускницею УКУ зі всіма притаманними рисами і цінностями – це вже як базовий мінімум, і я точно знаю, що можу більше. Мене турбують екологічні та соціальні проблеми українців. «Тарілка» – це мій свідомий вибір бути корисною у їх вирішенні, долучатися власним досвідом та компетентностями, дбаючи про організаційний розвиток та залучення волонтерів. «Тарілка» допомагає мені дотримуватись обов’язку пластунки «допомагати іншим» та слідувати заклику УКУ – «служити».
Про що не говорите, але вважаєте, що важливо розповісти світу про вашу організацію?
Робити добро надзвичайно приємно і не так складно, як здається на перший погляд. Запрошуємо спробувати волонтерство у «Тарілці», або ж підтримати нас фінансово (маємо постійні витрати на пальне автомобіля, утримання приміщення, ремонт приміщення). Також запрошуємо до співпраці нових партнерів, які готові передавати для наших відвідувачів невикористану продукцію.
Друзі, закликаємо і вас приєднуватися до Щедрого вівторка!
- Підтримати Університет, який є середовищем служіння можна на сайті.
- Підтримати ГО «Тарілка» у якості волонтера чи партнера. Фінансову підтримку для організації можна переказати тут.
Розказати про добру справу — це також добра справа!
Розкажіть своїм друзям у соцмережах про свій досвід волонтерства та добрих справ. Якщо є ті, хто надихає вас на служіння, або потребує нашої допомоги, допоможіть світові дізнатися світу них.
Щоб добро звучало голосно, достатньо зробити два прості кроки:
- Поділитися з друзями історією служіння волонтерів чи організації, позначивши хештегам #УКУякийСлужить та #ЩедрийВівторок, та розкажіть, як можна підтримати цей проєкт.
- Позначте двох приятелів, заохотивши їх поділитися своєю історією.
Довідка
Рух Щедрий вівторок виник у США у 2012 році та англійською звучить #GivingTuesday.
Ідея була проста: спонукати людей робити добрі справи. За 9 років ініціатива поширилась світом і вже існує в більше ніж 154 країнах. В Україну #ЩедрийВівторок прийшов у 2018 році, проєкт реалізовує команда за підтримки Zagoriy Foundation. Уже 3 роки проєкт просуває добро як Всеукраїнський день добрих справ! Це один день в році, коли добро стає інфоприводом. #ЩедрийВівторок не має конкретного формату чи плану дій. Кожна людина, організація чи бізнес можуть втілити в життя власну ідею, проєкт або захід і розказати про це.