“Ви – скеля, на якій будуватимуть вільну Україну”
7 липня Український Католицький Університет вітав із вступом у самостійне життя новоявлених богословів, істориків, катехитів – випускників університету 2007 року. Вперше серед них були маґістри богослов’я з дипломами, які визнає Українська держава.
Молоді фахівці отримали цього дня чимало добрих порад і настанов від керівництва своєї Alma mater. Віхою, що символізує завершення студентського етапу в їхній мандрівці життям і водночас – початок нового періоду в цій подорожі, назвав свято випуску-2007 ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк. На ріці п’яти чи семи років навчання бувають різні хвилі, проте для нього особисто праця зі студентами – це велика благодать від Господа. “Ми передовсім дякуємо Богові за все те, що змогли спільно з вами пережити, з вдячністю за повноту того життя зустрічаємо цей святковий день”, — сказав о. ректор.
Слова Ісуса про те, що вони є сіллю землі, сказані Його учням, нагадав присутнім о. Святослав Шевчук, який віднедавна є ректором Львівської Духовної семінарії Святого Духа. “Ви – сіль землі , – наголосив о. Святослав, звертаючись до випускників. – І ми тішимося, що ви “посолите” те суспільство, до якого вас кличе Господь”. Він побажав учорашнім студентам “не звітріти” в позауніверситетському середовищі, пам’ятаючи, що всі знання й уміння, які вони отримали в УКУ, – це лише завдаток для подальшої праці.
Щороку до випускників УКУ з напутнім словом звертається почесний гість: за традицією, університет на кожен випуск запрошує людину, що може бути моральним і життєвим авторитетом для молоді. Цьогоріч таким гостем був Іван Гевко, віце-президент американської державної корпорації “Виклики тисячоліття” (“Millennium Challenge” Corporation), якого на початку липня Великий канцлер УКУ Патріарх Любомир Гузар призначив також сенатором УКУ. Син українських емігрантів у США, який сам немало доклався до історичних процесів становлення незалежності України, пан Гевко у промові закликав випускників усі свої таланти присвятити праці для добра нашої держави. Говорячи про ті унікальні обставини, в яких можна зробити свій внесок на користь своєї країни й своєї громади, він навів приклад із власного життя, коли йому випала особлива нагода посприяти проголошенню незалежності України 24 серпня 1991 року.
“Україна потребує вас, – сказав на завершення новий сенатор УКУ. – Ви – майбутнє країни, незалежно від того, до кого належатимете – до духовенства чи мирян – і де ви шукатимете успіху – в богослов’ї, історії, музиці, соціальній роботі, мистецтві, науці чи бізнесі. Ви й подібні до вас – та скеля, на якій будуватимуть надалі справедливу, моральну, незалежну, демократичну й вільну Україну”.