Викладач Катехитично-Педагогічного Інституту УКУ захистив докторську дисертацію з катехитики
24 вересня 2015 року в Люблінському Католицькому Університеті Івана Павла II, Польща (ЛКУ), на факультеті Богослов’я, Ростислав Дучак – викладач КПІ УКУ захистив докторську дисертацію з пасторального богослов’я в ділянці катехитики.
Тема дисертації «Літургійне виховання в катехизі на прикладі УГКЦ в 1989-2012 роках».

Публічний захист, якому передували усі необхідні етапи для здобуття наукового ступеня доктора, відбувся в рамках програми Інституту Пасторального Богослов’я і Катехитики згаданого університету.
Автор наукової праці представив дослідження над впливом літургії через катехизу на християнське виховання дітей, молоді і дорослих. Проаналізував розуміння літургійних знаків і символів; показав роль і значення, які відіграють парафіяльна спільнота, священики і миряни в катехитичному служінні в Україні і на поселеннях. Новизною в представленій дисертації є екуменічне дослідження над спільним і відмінним у літургійному вихованні щодо катехизи в східній і західній традиціях. «В науковій праці зазначається, що в контексті катехитичного служіння поєднання літургії з катехизою відіграє важливу роль. Літургія для християнина є джерелом духовності, виразом його віри, школою моральності і аскетизму, – наголошує Ростислав Дучак, – звідси, згадана праця виступає важливим дослідженням також і в контексті актуальної релігійно-суспільної ситуації, де перед УГКЦ стоїть велике завдання подальшого розвитку своєї літургійної ідентичності».

Особливість наукового дослідження виступає також й те, що, в праці представлено і проаналізовано найважливіші катехитичні документи УГКЦ «Катехитичний правильник» і Катехизм «Христос – наша Пасха» та запропоновано конкретні способи для покращення катехитичної діяльності в УГКЦ на різноманітних рівнях.
Промотором докторської дисертацїї є відомий в Польщі та Німеччині науковець-богослов з катехитики, завідувач кафедри фундаментальної катехитики о. др габ. Мар’ян Заяць (Marian Zając), проф. ЛКУ. Рецензенти: с. др габ. Халіна Вронська (Halina Wrońska), проф. ЛКУ і о. проф. др габ. Радослав Халупняк (Radosław Chałupniak) з університету м. Ополе.
В своїй рецензії о. проф. Р. Халупняк наголосив, що докторант продемонстрував глибокі знання з катехитики і літургіки, відмінно проаналізував і висвітлив поставлені наукові запитання в дисертації: «Ця дисертація є першою спробою дослідження літургійного виховання в катехизі, а також показанням глибокої синергії навчання вселенської Церкви і Української Греко-Католицької Церкви». У свою ж чергу с. проф. Х. Вронська зауважила, що автор дисертації показав як виглядала літургійна катехиза УГКЦ, які були її історичні, суспільні і релігійні умови, як змінювалась її концепція, які були її наслідки і основні труднощі.
Ростислав Дучак розповідає, що члени університетської Комісії визнали, що докторська праця є надзвичайно важливою і актуальною, тому що в ній проаналізовано розуміння літургійного виховання і катехитичного служіння в УГКЦ від часу виходу з підпілля у 1989 році до 2012 року.
Після оголошення результатів успішного захисту, Комісія прийняла рішення надати
викладачеві УКУ Ростиславу Дучаку науковий ступінь доктора богословських наук за спеціалізацією пасторальне богослов’я і катехитика (PhD/D.Th).