Випускник УКУ став стипендіатом Ukrainian Emerging Leaders Program від Стенфордського університету
Засновники Ukrainian Emerging Leaders Program цьогоріч уже втретє розшукували активних українських лідерів. До числа трьох щасливчиків увійшов Артем Романюков – випускник програми публічного управління та адміністрування УКУ, голова антикорупційної організації «Громадський контроль», співзасновник екоініціативи Save Dnipro та член Ради громадського контролю НАБУ трьох скликань (2016-2019).
Рішення долучитися до відбору з’явилося після того, як зателефонував друг, науковець-фізик, і сказав, що почув про стенфордську програму, на яку Артемові точно треба себе спробувати. У відповідь той «погуглив, почитав і подався». Після цього на нього чекав відбір у три етапи.
«Спочатку ти якомога більше розповідаєш про себе через онлайн-форму – про досягнення, плани, кар’єру. Також на цьому етапі треба приблизно визначитися, що саме плануєш досліджувати у Стенфорді. Якщо проходиш до наступного етапу, то знову заповнюєш анкету, де вже треба детально поділитися дослідницькими планами, а також записати 4-хвилинне відео- самопрезентацію», – детально розповідає Артем.
Цікавим для нього виявилось те, що ролик можна робити як завгодно, але – не читати з аркушу, на чому наголошують в умовах. Якщо аплікант проходить і цей етап, то потрапляє до 10-12 фіналістів, з яких потім обирають трьох. На цьому етапі всі мають співбесіду з журі, у складі якого – засновники програми та професор Френсіс Фукуяма, що спеціально приїздить до Києва.
На запитання про те, як вдалось увійти до числа переможців, Артем відповідає, що складно зробити певні висновки – факторів існує надзвичайно багато. Єдине, чим точно пишається молодий лідер – те, що буде першим стипендіатом програми не з Києва.
За словами Артема, щороку програма змінюється та вдосконалюється. Наприклад, цього разу з’являться певні вимоги щодо майбутніх курсів. З обов’язкового, зокрема, програма професора Френсіса Фукуями, решта – варіативна частина – власноруч вибрані з каталогу Стенфорду дисципліни. У цілому каркас програми незмінний – 10 місяців навчання, мережування та роботи над власним проектом.
Крім усього, стипендіати долучатимуться до подій поза університетом. Наприклад, відвідають зустрічі з державними діячами, працівниками міжнародних фондів, представниками діаспори тощо. Також слід чекати від українців в американському виші й власних заходів, що стане хорошим майданчиком для обговорення важливих питань міжнародною спільнотою.
На думку Артема, те, що він один із перших випускників магістерської програми з публічного адміністрування, зіграло свою роль в ухваленні рішення журі щодо його кандидатури. Так, його освіта стала профільним показником для участі в програмі для лідерів. Загалом від програми випускник очікує перезавантаження та накопичення сил, а також – напрацювання конкретного плану для продуктивної роботи в Україні.
Артем має амбітні цілі на 2020-й: хоче повернутися зі Стенфорду з готовим планом продовження реформи, яку з колегами з антикорупційного сектору цьогоріч назвали «Порядком денним встановлення справедливості». Це 9 пунктів, ефективні рішення за якими здатні змінити на краще ситуацію з верховенством права в Україні. Поки що метою є сконцентруватися на пошуку рішення, яке дозволить реформувати правоохоронну систему, але з точки зору людського капіталу.
«Умовно кажучи, всі розуміють, що 100-120 тисяч правоохоронців не можна просто замінити, адже в Україні просто не знайдеться стільки охочих, особливо враховуючи масову еміграцію. Тому треба цього слона їсти по шматках. Я би хотів розібратися, якими саме мають бути ці шматки. Але є така практика на цій програмі, що протягом навчання проект може змінюватися і зазвичай змінюється, тому так само і у мене – проект ще може змінитися», – підсумовує Артем.
Спільнота УКУ вітає свого випускника з таким успіхом та бажає тільки наповнення знань, здобутих за весь освітній та кар’єрний шлях, та успішних результатів роботи над власним проектом!
Довідка. The Ukrainian Emerging Leaders Program – програма, у рамках якої щороку троє молодих лідерів-українців протягом 10 місяців навчаються у Стенфорді, заводять нові знайомства, отримують підтримку від відомих викладачів та розвивають власні проекти.
Текст: Антоніна Чундак
Фото з особистого архіву Артема